Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Захисна споруда Люботина готова вже на 90 %

Захисна споруда Люботина готова вже на 90 %

Бомбосховище у Люботині Харківського району зможе вміщувати 400 осіб.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов наголосив, що це бомбосховище найвищого класу А-4. Загальна кошторисна вартість об’єкта становить майже 73 мільйони гривень.

«Спостерігаємо гарні темпи будівництва бомбосховища в Люботині. Уже в травні плануємо закінчити роботи на цьому об'єкті. Завдяки коштам з фонду ліквідації наслідків збройної агресії та обласного бюджету маємо можливість розбудовувати інфраструктуру Харківської області», – зазначив Олег Синєгубов.

Роботи на бомбосховищі закінчені вже на 90%. 

«Наразі завершуємо оздоблювальні роботи, дороблюємо систему вентиляції, опалення, електропостачання. Також займаємося благоустроєм території. Уже влаштовано і підйомник для маломобільних груп населення. Його вантажопідйомність становить 250 кг», – прокоментував виконавець робіт Владислав Худокормов.

Бомбосховище, крім основної кімнати, матиме ще 10 приміщень: туалетні, фільтраційне, підсобне, електрощитове тощо. На випадок аварійного відключення світла сховище забезпечено дизельним генератором на 10 кВт. 

«Держава, керівництво Харківської області, педагоги та працівники ліцею роблять все можливе для того, щоб діти в безпечних умовах почали новий навчальний рік в очному форматі», – сказала директорка закладу Світлана Волчкова.

Особливість цього бомбосховища – безперебійне знаходження тут людей протягом одного місяця, на цей час вистачить запасів води, їжі та палива.