Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

З деокупованих територій Харківщини евакуйовано майже 30 тисяч людей

З деокупованих територій Харківщини евакуйовано майже 30 тисяч людей

Про це повідомили заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов та директор Департаменту цивільного захисту Іван Сокол під час брифінгу в Офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації.

Активний процес евакуації з деокупованих територій Харківщини розпочався у вересні 2022 року. За цей час спільними зусиллями Харківської ОВА та волонтерських організацій евакуйовано 29 750 людей, серед них 709 дітей.

«Питання евакуації населення та розміщення внутрішньо переміщених осіб – одне з пріоритетних в роботі Харківської ОВА. Спільно з Координаційним гуманітарним центром посилено працюємо у напрямку евакуації. За допомоги волонтерів, переміщених осіб доставляють до місць компактного проживання, де люди отримують усю необхідну допомогу», - зазначив Євген Іванов.

Наразі триває обов’язкова евакуація з низки населених пунктів Курилівської та Кіндрашівської громад Куп’янського району. За останніми даними з цих громад евакуйовано 48 осіб, з яких 22 дитини. Самостійно покинули територію 22 особи.

«Нині усі алгоритми дій щодо централізованої та окремої евакуації відпрацьовані. На випадок зміни без пекової ситуації маємо чіткий план евакуації по кожній територіальній громаді. Він корегується щомісяця», - повідомив Іван Сокол.

До евакуації цивільного населення на Харківщині залучено більше 40 волонтерських організацій різного профілю. Серед них: евакуація маломобільних людей, тварин, цілих родин з тваринами.

«Закликаємо усіх людей, які перебувають в прифронтових територіях, прикордонних населених пунктах не боятися та звертатися за евакуацію. Впродовж 24 годин після отримання заявки, вона оперативно опрацьовується і евакуаційна місія готова допомагати. Є волонтери, що здійснюють виїзди до населених пунктів, що розташовані за півкілометра-кілометр від лінії зіткнення», - розповів керівник БО «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда.

При розміщенні в місцях компактного розташування, внутрішньо переміщені особи отримують усію необхідну підтримку, зокрема: юридичну допомогу в оформленні документів, продукти харчування, теплі речі, психологічно-соціальну допомогу тощо.

«Один із важливих напрямків нашої роботи – розвиток, підтримка та соціалізація дітей з постраждалих, деокупованих та прифронтових населених пунктів. Минулоріч було проведено більше сотні розважальних та навчальних заходів для малечі і їх батьків. Наразі збираємо та консолідуємо дані, щоб розширити кількість івентів, корисних для дітей», - зазначив голова Ради волонтерів при Харківській ОВА Олександр Пєлєхов.

Охочі евакуюватися можуть звернутися на цілодобову гарячу лінію за телефоном: 0 800 33 92 91.