Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На водоймах Харківщини встановлюють бонові загородження

На водоймах Харківщини встановлюють бонові загородження

Усі профільні служби докладають зусиль задля локалізації та ліквідації нафтопродуктів, що потрапили в водойми області після удару російських окупантів по нафтобазі 9 лютого.

За попередніми підрахунками, внаслідок пошкодження резервуарів з нафтопродуктами, стався виток понад 3 000 тонн небезпечних речовин. Наразі фахівці встановлюють бонові загородження на річках Немишля, Лопань, Уди та Сіверський Донець. Конструкції зупинять розповсюдження нафтових плям.

«Робота з ліквідації наслідків чергового екоциду триває в посиленому режимі. Загороджувальні бони вдалося отримати від колег з Одеської області. Найближчим часом мають надійти додаткові з Полтавщини. Наразі за результатами попередніх досліджень, небезпечні речовини не потрапили до джерел з питною водою», - розповів заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

Після встановлення бонових загороджень, проводитимуться роботи з застосуванням абсорбуючих засобів, які безпечно знешкодять нафтопродукти в водоймах.

«Найближчим часом проводитиметься робота з застосування абсорбентів. Ці речовини розщіплюють нафтопродукти без загрози для живих організмів», - додав тимчасово виконуючий обов'язки начальника управління Харківського рибохоронного патруля Володимир Дриль.