Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Мінветеранів організувало всеукраїнський відбір до Національної збірної України «United States Air Force Trials»

Мінветеранів організувало всеукраїнський відбір до Національної збірної України «United States Air Force Trials»

Загалом, до участі у спортивних змаганнях, які тривали з 12 по 14 грудня, приєдналося близько 170 ветеранів війни та чинних військовослужбовців.

З них 30 учасників представлятимуть українську ветеранську та військову спільноту на міжнародній арені у США вже цієї весни.

Змагання, що включали вісім видів адаптивного спорту, були організовані Мінветеранів, спільно з ГО «Ігри Інвіктус Україна», ГО «Повернись живим» та БО «Стратком Україна» і є частиною Єдиного календарного плану фізкультурнооздоровчих, спортивних заходів та змагань України на 2023 рік.

Передував змаганням двотижневий навчально-тренувальний збір із загальної фізичної підготовки. Вже у січні учасників збірної національної команди України обере спеціальна комісія.

Організатори насамперед зауважили: ці змагання сприятимуть одужанню та реабілітації військовослужбовців і ветеранів війни, які отримали травми, поранення чи захворювання під час виконання своїх службових обовʼязків. А ще серед основних цілей «United States Air Force Trials 2024» – залучати якомога більше ветеранів та військових до фізичних занять, популяризувати адаптивні види спорту серед ветеранів.

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час відвідин змагань у межах Всеукраїнського відбору до складу Національної збірної команди України на участь в United States Air Force Trials зауважила: «Активне заняття ветеранами адаптивними видами спорту – це перемога над собою на шляху відновлення та повернення до мирного життя».

За результатами відбору команда з 30 учасників представлятиме нашу країну на міжнародних змаганнях у Лас-Вегасі, США.

«Такі тренувальні збори є важливими для ветеранів, зокрема для новачків у спорті, адже вони дозволяють краще адаптуватися та підготуватися до змагань. Вона також подякувала тренерам за роботу, що надихає і підтримку учасників», – відзначила заступник міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець.

Про необхідність змін у законодавстві для інтеграції адаптивного спорту у загальну спортивну систему говорила радниця-уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна. Зокрема, вона підкреслила, що це допоможе створити кращі умови для занять спортом ветеранами, включаючи підготовку професійних тренерів та створення належних спортивних баз.

В.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк підкреслила значення підтримки захисників у спортивних змаганнях. Адже участь у спорті не тільки сприяє фізичному відновленню ветеранів, але і є важливою частиною їхньої соціальної адаптації та психологічного відновлення.