Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На форумі презентували проект Програми з підтримки українських захисників і захисниць Харківщини

На форумі презентували  проект Програми з підтримки українських захисників і захисниць Харківщини

Про це йшлося під час обласного форуму з питань реалізації ветеранської політики за участі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, голови обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, харківського міського голив Ігоря Терехова, очільників військових адміністрацій та територіальних громад.

Нині в Харківській області зареєстровано більш як 29 тисяч учасників бойових дій, з яких 385 – особи з інвалідністю, яку дістали під час захисту держави від російських окупантів. 

«Українські захисники і захисниці, а також члени їх родин, потребують захисту не тільки з боку держави, але й від органів місцевого самоврядування. Разом з обласною радою ми розробили програму на 2024-2028 роки з підтримки наших воїнів і їх родин. Закликаю підтримати її і в територіальних громадах», - зазначив Олег Синєгубов. 

Комплексна Програма підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей передбачає понад 527 мільйонів гривень фінансування з обласного та місцевих бюджетів. Її розглядатимуть на найближчій сесії Харківської обласної ради. 

«Також залучаємо міжнародну підтримку. Так, наші партнери з Великопольського воєводства Польщі заклали в своєму бюджеті на 2024 рік 1 мільйон євро на підтримку програм для українських захисників і захисниць Харківщини», - додала Тетяна Єгорова-Луценко. 

В межах обласної програми передбачається погашення 3 та 6% процентних ставок на кредитування українських захисників і захисниць при купівлі житла. Також заплановане покриття 50% плати за житлово-комунальні послуги українських воїнів і членів їх родин в Харківській області. 

«Ще одна складова нашої програми стосується навчального процесу. Якщо захисник бажає здобути вищу освіту в ВНЗ Харківської області, з обласного бюджету буде відшкодовано 20 тисяч гривень за кожен навчальний рік», - розповів Олег Синєгубов. 

Також за програмою передбачена адресна грошова допомога дітям загиблих захисників та захисниць, які втратили батьків, не набувши повноліття. Сума щомісячної допомоги складатиме 8 тисяч гривень. 

«Буде започатковано нову відзнаку виключно для нашого регіону. Нагорода кожному захиснику, удостоєному цієї відзнаки, сягатиме 20 тисяч гривень», - додала Віта Ковальська. 

Крім того, програма містить підтримку українських воїнів, які беруть участь у міжнародних змаганнях. За призові місця передбачена виплата у розмірі 100 тисяч гривень спортсменові, а також 80 тисяч гривень - тренерові.

«Люди не лише мають знати про те, що програми діють, але і розуміти, як ними користуватися», - підкреслив Олег Синєгубов.