Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Жителів Харківщини на постраждалих та деокупованих територіях закликають дотримуватися мінної безпеки

Жителів Харківщини на постраждалих та деокупованих територіях закликають дотримуватися мінної безпеки

За увесь час проведення робіт з розмінування територій, піротехнічні підрозділи на Харківщині виявили та знешкодили більш як 150 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, від початку повномасштабного вторгнення, на Харківщині на вибухонебезпечних предметах підірвалися 243 людини, з яких 19 дітей. Загинули 45 осіб, серед яких 1 неповнолітня.

«На Харківщині в посиленому режимі проводяться роботи з розмінування критичної інфраструктури та місць загального користування задля забезпечення повноцінної життєдіяльності в регіону. Глобального гуманітарного розмінування ще не проводилось. Тому закликаємо жителів області не відвідувати ліси, поля, лісосмуги, неперевірені дороги і стежки на постраждалій та деокупованій території», - зазначив Директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол.

Фахівці-піротехніки зазначають, що усі постраждалі, а тим більш деокуповані території Харківщини можна вважати замінованими. Російські окупанти застосовували майже усі види вибухонебезпечних предметів для створення пасток та обстрілів цивільного населення.

«Якщо ви повертаєтеся до своєї оселі на деокупованій території, слід пам’ятати про цинічні та підступні дії ворога. Тому, першочергово необхідно звернутися до ДСНС, Нацполіції або місцевої влади, аби піротехніки перевірили вашу оселю та прибудинкову територію. Будьте пильними та ретельно придивіться, чи на своїх місцях лежать речі. Ворог ставив розтяжки, протипіхотні міни у житлових приміщеннях, ховав міни-пастки в іграшках, побутовій техніці та меблях. Також, якщо ви знайшли предмет схожий на зброю, в жодному випадку не чіпайте його. Він також може бути замінованим», - пояснив старший викладач навчального пункту підготовки фахівців піротехнічних та інженерних підрозділів Антон Путря.

Найбільш небезпечними вибухонебезпечними предметами, які можна виявити на відкритій місцевості є міни «Пелюстка», протипіхотні та протитанкові міни. Здебільшого російські окупанти застосовували дистанційне мінування місцевості у тому числі на території населених пунктів.

«Якщо ви знайшли на відкритій місцевості підозрілий предмет, в жодному разі не чіпайте його, не намагайтеся пересунути, навіть не ходять біля нього. Перш ніж відходити на безпечну відстань, перевірте чи нема поряд подібних предметів. Потім відійдіть від предмета, помітьте підхід до нього палицею, пляшкою, ганчіркою або колесом. Сповістіть піротехніків або поліцію. Цінуйте своє життя, бережіть його, тому що воно одне», - пояснив начальник загону піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Ігор Овчарук.

Жителів області, які виявили підозрілий предмет закликають звертатися за телефонами 101, 102, 112, а також до представників органів місцевого самоврядування.