Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

За чотири місяці в Центрі сприяння мобілізації в Харківській області надали близько 1000 консультацій

За чотири місяці в Центрі сприяння мобілізації в Харківській області надали близько 1000 консультацій

Центр консультує громадян щодо вступу до лав Збройних сил України.

Як розповів заступник начальника ХОВА Роман Семенуха, з середини січня у Харкові почав працювати Центр сприяння мобілізації. 

«За час роботи до офісу надійшло близько 10 тисяч телефонних дзвінків від охочих стати на захист держави. Крім цього, впродовж чотирьох місяців на консультацію до спеціаліста Центру з питань мобілізації записалися близько 1000 громадян, а більш ніж 100 військовозобов'язаних виявили бажання стати на захист країни та вже направлені до військових частин», – розповів Роман Семенуха.

За словами координатора Центру сприяння мобілізації у Харківській області Сергія Чебишева, кожен громадянин, який воліє долучитися до ЗСУ, може звернутися до фахівців Центру та отримати будь-яку інформацію про умови та можливості вступу до того чи іншого роду військ і підрозділу, а також розповісти про особистий професійний досвід і кваліфікацію, аби обрати найбільш прийнятні умови військової служби.

«Ми не видаємо повісток, а лише консультуємо громадян. Після спілкування з нашими фахівцями та отримання необхідної інформації будь хто може повернутися додому, порадитися із близькими та прийняти рішення щодо вступу до Збройних сил України. За необхідності наші працівники можуть запропонувати різні варіанти проходження служби, бо зараз українській армії потрібні не тільки досвідчені штурмовики, а й професійні медики, кухарі, інженери, механіки, зв'язківці, фахівці IT та програмісти», – розповів Сергій Чебишев. 

Харків'янка Олександра до повномасштабного вторгнення російських окупантів п'ять років працювала медиком у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. На початку квітня дівчина отримала сповіщення на телефон про набір добровольців до підрозділів Національної гвардії України.

«Я прийшла до Центру сприяння мобілізації, аби довідатися про можливі умови служби, які б мені підійшли. Там мене зустрів працівник, під час спілкування він дізнався, що я медик за освітою, маю досвід роботи і запропонував відповідну посаду в одному з підрозділів Нацгвардії. Після цього мене направили до Територіального центру комплектування, де розглянули мою облікову справу і запропонували службу в одній із військових частин. Наразі я проходжу навчання та готуюся стати на захист України», – розповіла Олександра. 

До Центру сприяння мобілізації у Харківській області можна звернутися за адресою: Харків, вулиця Космічна, 21 (понеділок - п'ятниця, з 10:00 до 17:00); або зателефонувати: 0 800 300 441.