Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Продовжується прийом заявок на конкурс проєктів у межах Українсько-Польських обмінів молоддю у 2023 році

Продовжується прийом заявок на конкурс проєктів у межах Українсько-Польських обмінів молоддю у 2023 році

1 березня Мінмолодьспортом оголошено прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проєктів у межах здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2023 році.

Мета обмінів – активізація співробітництва між українською та польською молоддю задля розбудови дружніх взаємин між народами цих країн.

Конкурс оголошено відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1017, та Порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 04 липня 2016 року № 2643, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 11 липня 2016 року за № 937/29067 (із змінами).

На проведення конкурсу проєктів цього року у Державному бюджеті України передбачено 3,5 млн грн.

Хто може подавати заявку на участь у конкурсі?

Неприбуткові організації, які працюють з молоддю, зокрема:

– інститути громадянського суспільства;

– заклади освіти;

– комунальні установи, які працюють з молоддю.

Юридичні особи, зареєстровані в Україні, подають заявки на участь у конкурсі до Міністерства молоді та спорту України, керуючись інформацією, розміщеною на офіційному сайті Мінмолодьспорту.

Організації, які подають заявки на участь у конкурсі до Мінмолодьспорту, повинні мати партнерську організацію з Польщі та надати відомості про неї при подачі документів.

Подача документів на участь у конкурсі: 

Пакет документів на участь у конкурсі має бути поданий до Мінмолодьспорту до 15:00 (за київським часом) 31 березня 2023 року у друкованій формі (у 2-х примірниках) на офіційному бланку організації на адресу: м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418, та електронній формі (depmolpolmms@gmail.com). 

Пакет документів має містити: 

– заявку (оригінал та копія у паперовому вигляді та на електронну адресу);

– детальний розрахунок витрат;

– копії установчих документів;

– заяву організації-партнера.

Інститути громадянського суспільства, заклади, установи можуть подавати на конкурс лише одну заявку. Заявки, подані на конкурс, не повертаються.

Заявка на участь у конкурсі має бути подана за підписом керівника юридичної особи, або іншої особи, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи, дані про яких оприлюднено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України.

Пріоритети конкурсу 2023 року: 

– Відкривання спільного минулого і культурної спадщини.

– Розвиток підприємницьких компетентностей молоді та підтримка підприємницьких ініціатив.

– Поглиблення співпраці та обмін досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями у сфері технічної і галузевої освіти з урахуванням впровадження цифрових технологій.

– Підтримка ініціатив молоді, спрямованих на подолання наслідків війни росії проти України, допомога молоді, яка постраждала від агресії росії проти України, зокрема через волонтерство.

– Зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і взаємоповаги серед молоді.

Проєкти, подані на конкурс повинні відповідати одному із зазначених пріоритетів.

Проєкти у межах здійснення обмінів молоддю можуть реалізовуватися на території України, з урахуванням забезпечення на належному рівні безпеки учасників у період дії правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, та/або на території Республіки Польща, залежно від обраної форми проєкту:

– молодіжний обмін: Республіка Польща або Україна (проєкт, що передбачає прийом або відправлення групи);

– молодіжні зустрічі (конференції, тренінги тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєкту в обох країнах);

– інформаційно-просвітницькі проєкти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах).

Проєкти у межах здійснення обмінів молоддю можуть реалізовуватися у режимі реального часу (онлайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет.

Важливо! Перетинання державного кордону українською молоддю з метою участі в проєктах, що будуть реалізовуватися в межах Українсько-Польських обмінів молоддю на території Республіки Польща, здійснюється відповідно до законодавства України.

Умови реалізації проєктів: 

Один проєкт може тривати не менше 5 та не більше 10 днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту реалізації проєкту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років та особи, що працюють із молоддю.

Кількість учасників проєкту становить 10-40 осіб, що включає супроводжуючих осіб, зокрема керівників груп та молодіжних працівників.

Кількість супроводжуючих, зокрема керівників груп та молодіжних працівників, визначається із розрахунку 1 особа на 10 учасників проєкту.

Кількість учасників проєкту з України та Польщі має бути рівною.

Підготовчий візит у період дії правового режиму воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях не проводиться.

Детальні умови участі у конкурсі та перелік документів ви знайдете за посиланням.

Хто та коли ухвалить рішення про переможців конкурсу?

Склад Української частини Українсько-Польської Ради обміну молоддю затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1069-р.

Рішення про переможців конкурсу буде ухвалено Українсько-Польською Радою обміну молоддю до 15 травня 2023 року та розміщено на офіційному вебпорталі Мінмолодьспорту.

Організації-переможці реалізують проєкти до 30 листопада 2023 року.

Важливо!

Як знайти партнерську організацію з Польщі?

Інформацію про партнерські організації Польщі можна знайти за посиланням або в базі пошуку партнерських організацій за посиланням. У Мінмолодьспорту рекомендують  зареєструватися у зазначеній базі, так потенційному партнеру з Польщі буде легше знайти вашу організацію.

Як отримати додаткову інформацію?

За телефоном: (044) 287-24-57 – Департамент молодіжної політики.