Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

ГО «Вектор прав людини» запрошує взяти участь у створенні збірки досвідів з онлайнової психологічної та правової допомоги

ГО «Вектор прав людини» запрошує взяти участь у створенні збірки досвідів з онлайнової психологічної та правової допомоги

Організатори пропонують поділитися своїм досвідом надання онлайнової психологічної та правової допомоги в умовах війни рф проти України та додати історію про «гарячу лінію» у публікацію.

Минулого року була запущена «Лінія психологічної та правової допомоги від ГО «Вектор прав людини» як реакція на наслідки повномасштабного вторгнення рф на територію України.

«На перших етапах вона мала назву «Психологічна та правова допомога для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану», що відображала нашу основну цільову аудиторію. Робота розпочалась 12 квітня. Згодом реагуючи на запити, що ми отримували, розширили коло людей, яким надаємо допомогу, адже кількість потерпілих від війни, на жаль, щодень збільшується», – зазначили в ГО «Вектор прав людини».

Детальніше про лінію допомоги можна дізнатись за посиланням.

Команда ГО «Вектор прав людини» підготувала опитувальник, що містить запитання, які допоможуть їм підготувати публікацію, у якій планується зібрати досвіди різних ініціатив про надання онлайнової психологічної та правової допомоги.

Публікація видаватиметься двома мовами: українською та англійською, а також поширюватиметься в Україні та закордоном.

НАВІЩО?

– Забезпечити кращу допомогу людям, які постраждали від війни в Україні, наприклад, лінкуванням до різних ініціатив;

– можливість для різних ініціатив знайти партнерів для співпраці в Україні та закордоном;

– поширити свій досвід в Україні та закордоном;

– генералізувати та зберігти свій досвід допомоги;

– шукати спільні рішення в умовах нових викликів, що постають у роботі.

ЯК?

Можете заповнити форму за посиланням.

КОЛИ?

Публікація планується до виходу у лютому 2023 року, тому потрібно заповнити опитувальник до 31 січня включно.

ПРО КОГО?

У публікації буде висвітлена інформація про онлайнові/«гарячі лінії» психологічної та правової допомоги, які надавали та надають допомогу у зв'язку з війною рф проти України. Така лінія може бути окремим проєктом громадського об'єднання, напрацюванням ініціативної групи, діяти в межах державного органу чи органу місцевого самоврядування. Лінія може бути створена як до 24 лютого 2022 року, так і після, головне, щоб допомога надавалась в поточних умовах з моменту повномасштабного вторгнення рф на територію України. Лінія може надавати тільки психологічну, тільки правову допомогу, обидві разом, а також поряд з цим забезпечувати іншу допомогу.

Довідково

Публікація готуватиметься ГО «Вектор прав людини» в межах проєкту «Психологічна та правова допомога задля реагування та пом’якшення наслідків війни в Україні», що отримує підтримку від Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (Eastern Partnership Civil Society Forum) для членів і фінансується Європейським Союзом у межах підтримки громадянського суспільства в регіоні. У межах своєї схеми регрантів Форум громадянського суспільства Східного партнерства підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.

Гранти доступні для ОГС із країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки – демократія та права людини, економічна інтеграція, навколишнє середовище та енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.