Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Як отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу після евакуації – детальніше в «Довіднику безбар’єрності»

Як отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу після евакуації – детальніше в «Довіднику безбар’єрності»

«Довідник безбар’єрності» – це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Після повномасштабного вторгнення «Довідник безбар’єрності» було доповнено спеціальним розділом – «У воєнний час».

Наприклад, там піднімаються теми щодо отримання пенсії, субсидії чи соціальної допомоги під час зміни місця проживання у воєнний стан. Перший крок, який потрібно зробити:

– зателефонувати до контакт-центру «Укрпошти» за номером 0-800-300-545 та обрати розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії»;

– зателефонувати до сервісного центру Пенсійного фонду у вашому регіоні (список номерів).

У розмові з оператором ви маєте повідомити про необхідність отримати пенсію, грошову допомогу за новою адресою та надати таку інформацію:

– прізвище, ім’я та по батькові одержувача;

– адресу отримання виплат до березня 2022 року;

– паспортні дані – серію та номер паспорта;

– номер телефону одержувача виплат;

– спосіб отримання виплати – на поштове відділення або за домашньою адресою;

– нову адресу доставки: індекс відділення «Укрпошти» або адресу тимчасового проживання;

– якщо ви отримуєте виплати поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, отриманий в смс-повідомленні.

Водночас в окремих містах та районах України через активні бойові дії виплата допомог, пільг та субсидій здійснюється з певними особливостями. Зокрема, вона відбувається з центрального рівня – Міністерство соціальної політики перераховує кошти «Ощадбанку», який забезпечує перерахування виплат:

– тим, хто одержував виплати через банки, – на їхні банківські рахунки. Тобто, якщо ви отримуєте субсидію, пільги або грошові допомоги на картку, вам не треба нікуди звертатись і нічого додаткового робити. Ви отримаєте все на ту саму картку;

– громадянам, які одержували виплати через «Укрпошту», буде здійснено грошовий переказ, який можна отримати у найближчому відділенні «Ощадбанку» (потрібно мати з собою паспорт та податковий номер).

Додатково з питань соціальних виплат, пенсій можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545 (працює цілодобово, дзвінки безкоштовні).