Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Начальник ХОВА привітав з Міжнародним днем волонтера

Начальник ХОВА привітав з Міжнародним днем волонтера

Олег Синєгубов нагородив волонтерів подяками та почесними грамотами Харківської обласної військової адміністрації.

Під час заходу очільник області подякував волонтерам за їхню величезну підтримку як цивільних, так і військових.

«Ви своїм волонтерським фронтом тримаєте оборону. І я переконаний, що будете тримати й надалі. Не можна перерахувати кількість заслуг, які ви зробили перед нашою державою: евакуація, придбання оснащення для захисників та багато іншого. Частина населених пунктів Харківщини ще перебуває під окупацією, війна не завершена, а ви всі ці місяці продовжуєте допомагати», – зазначив Олег Синєгубов.

Нагадаємо, щорічно 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів, який засновано Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році.

Серед нагороджених також був співголова Єдиного координаційного гуманітарного центру, представник БО «Благодійний фонд "Івентрум"» Євген Коляда. Він став волонтером, коли почалося повномасштабне вторгнення рф.

«Хотілося змінити життя хоча б однієї людини на краще, а також – щоб моя родина була щаслива. Тож, як міг, почав пришвидшувати перемогу, аби забезпечити мир, – розповів Євген Коляда. – Наприклад, один з наймасштабніших наших проєктів – це евакуація через Печенізьку дамбу. Так, протягом майже 4 місяців ми витягнули з окупації більше 16 тисяч осіб. 5 фондів об’єдналися, щоб урятувати людей з тоді ще окупованих територій Харківщини, а також з Луганської та Донецької областей».

Волонтерка, заступниця начальника Ізюмської районної військової адміністрації Світлана Швід займається волонтерством з 24 лютого цього року. Спочатку вона допомагала у Балаклійській громаді, а згодом по всьому Ізюмському району.

«Мені було дуже приємно отримати таку нагороду, адже з 24 лютого ми, здається, просто виконували свою роботу. Передусім як людина, як освітянин, працювала щоденно на нашій Балаклійщині. Коли почалася окупація, ми вимушені були покинути територію і переміститися в селище Донець. Там спільно з Балаклійською міською радою та Ізюмською адміністрацією працювали на перемогу», – сказала Світлана Швід.

Голова Ради волонтерів при Харківській ОВА, керівник ГО «Спільнота небайдужих "ДІЯ"» Олександр Пєлєхов допомагає людям ще з 2010 року. Спочатку працював з дітьми, а наразі координує різні напрямки волонтерської діяльності.

«Мета нашого об’єднання – робота в єдиному координаційному полі, щоб не було дублювань, щоб зібрати базу всього, що може допомогти в нашій справі. Також я намагаюся долучити якомога більше організацій до нашої Ради волонтерів», – прокоментував Олександр Пєлєхов.

Зі списком нагороджених за патріотизм, високу громадську свідомість, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху та з нагоди Міжнародного дня волонтера можна ознайомитися за посиланням.

Більше фото дивіться в галереї.