ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Начальник Харківської ОВА зустрівся із заступником Міністра закордонних справ Чеської Республіки

01 грудня 2022 | 19:50

Начальник Харківської ОВА зустрівся із заступником Міністра закордонних справ Чеської Республіки

Олег Синєгубов обговорив з представниками Міністерства закордонних справ Чеської Республіки співпрацю у сферах енергетики та медицини, а також важливість економічного відновлення Харківської області.

На початку зустрічі начальник ХОВА привітав делегацію від Чеської Республіки та подякував за підтримку і допомогу в захисті європейських прав, цінностей та принципів, які сповідує українська держава і за які, фактично, ведеться ця війна.

«На Харківщині вже трохи спокійніше, ми майже витіснили ворога з територій наших громад, однак ще 29 населених пунктів, на жаль, перебувають під тимчасовою окупацією. Наразі у регіоні важка ситуація з енерго-, тепло- та водопостачанням. Оскільки, з одного боку, необхідно відновлювати всю критичну інфраструктуру на деокупованих територіях, а з іншого – ворог постійно наносить ракетні удари, знищуючи підстанції та генеруючі підприємства. Та ми боремося з цими наслідками», – прокоментував Олег Синєгубов.

Заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки Марек Свобода зауважив, що війна, яку веде Україна – це війна всього цивілізованого світу. Сьогоднішній візит для них є символічним, метою якого є ілюстрація підтримки України, а також має практичну складову, щоб більше дізнатися про потреби Харківщини. 

«Я можу пишатися, що Чеська республіка разом з Польщею належать до найактивніших країн в межах ЄС щодо підтримки України. Чеський Уряд схвалив нещодавно програму трирічної допомоги Україні в плані розвитку і з великим акцентом на медичну допомогу. Так, Чеська республіка щороку протягом вказаного періоду приділятиме на гуманітарні потреби 500 млн чеських крон, тому для нас дуже важливо знати, що саме може бути потрібно», – розповів Марек Свобода.

За словами заступника голови ради директорів Асоціації виробників і постачальників медичних виробів Петра Фоіта, у східних регіонах України планують посилити ланку первинної допомоги і мобільні послуги. Окрім цього, ще є два напрямки в Україні, за якими будуть працювати: у Львівському регіоні – реабілітація і просвіта, у центральних областях – посилення спроможностей медицини та рівня лікарень. 

«Ми надзвичайно приємно вражені після відвідування обласної клінічної лікарні рівнем надання медичної допомоги. Загалом хотіли обговорити найнагальніші потреби в регіоні і, зокрема, можливості транспортування пацієнтів у вторинну ланку до Харкова. Ми стежили за репортажами з деокупованих територій і дії, які стосувалися медичної галузі – це варварство. Були шоковані рівнем подібних крадіжок з закладів медицини», – додав Петр Фоіт.

Більше фото дивіться в галереї.

Фото

Теги: міністр синєгубов чеська республіка

Версія для друку Поділиться:


Вверх