Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Всесвітній день боротьби зі СНІД медики нагадують про важливість вакцинації від ковід осіб із груп ризику

У Всесвітній день боротьби зі СНІД медики нагадують про важливість вакцинації від ковід осіб із груп ризику

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. На Харківщині зареєстровано близько 6000 осіб із діагнозом ВІЛ/СНІД.

Лікарі нагадують, що Вірус імунодефіциту людини передається при прямому контакті крові, статевому акті або від вагітної матері дитині. Нині розроблені системи терапій, що дають змогу ВІЛ-інфікованим заводити здорових дітей та жити повноцінним життям.

«Завдяки нашим лікарям вдалося звести до нуля факти передачі вірусу від вагітної матері немовляті. За останні роки ми не маємо жодного випадку інфікування дітей таким шляхом», - розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Жанна Овчарова.

Попри терапію, ВІЛ/СНІД інфіковані лишаються в групі ризику зараження COVID-19. Убезпечитися можна завдяки правильній вакцинації.

«Пацієнтам з ВІЛ-інфекцією необхідно пройти повний курс вакцинації, потім зробити ще додаткову дозу і через 28-90 днів обов’язково зробити 2 бустерні щеплення. Це підсилить імунітет та зможе уберегти життя», - зазначила Жанна Овчарова.

За її словами, цього тижня у ВООЗ повідомили про зріст захворюваності на COVID-19. На Харківщині ситуація контрольована.

«Ми маємо 1995 ліжок, зайнято на сьогодні 255, що складає 12,8%, а зайнятість дитячих ліжок складає 10%. Діточок на кисні немає. Тобто ситуація є контрольованою», - повідомила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ХОВА.