Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові для більш ніж 70 дітей-переселенців влаштували свято

У Харкові для більш ніж 70 дітей-переселенців влаштували свято

Розважальний захід організували понад 13 благодійних фондів за підтримки Харківської ОВА.

На святі зібрали дітей різного віку: від трьох до дванадцяти років. Наразі діти разом з батьками проживають у харківських гуртожитках, вони переїхали туди з небезпечних районів області.

«У Харкові є багато волонтерів, вони об'єдналися в Єдиний координаційний гуманітарний центр і розвивають різні ініціативи. У діяльності Харківської ОВА робота з дітьми – це один з пріоритетних напрямків. Насправді ХОВА дуже хвилює аспект щодо емоційного розвантаження дітей, адже він є одним з ключових для відтворення життєдіяльності регіону. За завданням керівника ХОВА Олега Синєгубова будемо максимально сприяти в зазначених заходах і допомагати дітям пережити стрес, який вони отримали через війну. Через багато місяців ми побачили, як у дітей очі сяють радістю», – зазначив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

Перед проведенням дитячого свята було здійснено ретельну перевірку щодо заходів безпеки та наявності укриттів для відвідувачів в споруді у разі отримання сигналу «Повітряна тривога».

Цієї неділі проходить перший дитячий захід, до якого залучено стільки благодійних фондів Харківщини. Організатори планують проводити для дітей подібні свята кожного тижня. 

«Здебільшого – це діти з деокупованих районів області. Вони бачили багато страху і зараз перебувають в тимчасових пунктах розміщення для переселенців в місті Харків. Наші волонтерські фонди забезпечують їхню нормальну життєдіяльність. Цей проєкт створений для того, щоб підвищити морально-психологічний стан дітей і щоб вони забули таке страшне слово "війна"», – наголосив співголова Єдиного координаційного гуманітарного центру Євген Коляда.

Для дітей влаштували різноманітні розважальні заходи: арт-терапію, програму мікромагії, бульбашкове шоу, флешмоби, танці, настільні ігри, естафети від аніматорів, майстер-класи з приготування піци тощо. Також всім дітлахам роздавали смаколики. Свято для малечі провели якраз у Всесвітній день дитини – 20 листопада.

«З початку війни зайнялися гуманітарною допомогою та евакуацією. Ми вивезли дуже багато дітей з деокупованих територій, – сказав голова БО «Благодійний фонд МДД» Максим Воронович. – Коли я потім приїжджав до гуртожитків і бачив, з якими обіймами нас зустрічають діти, то захотілося створити для них якесь свято. Адже по їхнім очам видно, як вони подорослішали. Тож, ми звернулися до обласної адміністрації та інших волонтерів з цією ідеєю і отримали велику підтримку».

Окрім цього, Харківська обласна організація Товариства Червоного Хреста України організувала для дорослих інформаційну сесію щодо мінної безпеки. Адже після закінчення війни люди планують повертатися до своїх осель на деокуповані території, тому мають знати, що робити у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. 

«На Харківщині працює багато волонтерів у дитячій сфері. Сьогодні ми об’єднали відразу декілька фондів і побачили ефективну роботу: кожен зробив внесок у це свято. Хтось допоміг привезти людей, хтось надав матеріали для арт-терапії, хтось сформував солодкі набори тощо. Тож, завдяки нашій Раді волонтерів і Координаційному центру підготували дійсно чудове свято. Адже наше завдання – надати позитивні емоції дітям», – розповіла заступниця голови Ради волонтерів при Харківській ОВА та голова БО «Благодійний фонд «Незламний Харків» Марія Зайцева.

Також на дитячий захід були запрошені гості: комік Юрій Ткач та олімпійський чемпіон і срібний призер Олімпійських ігор 2016 Олег Верняєв. 

«Загалом сьогодні ми привезли гуманітарну допомогу для наших захисників, а потім завітали на це дитяче свято. Якщо чесно, у мене було стереотипне відчуття, що в Харкові зараз мало людей, а коли ми сюди приїхали, то побачили, як місто кипить, працює, а головне – люди повертаються. Ми єдине ціле, тому перемога за нами», – додав Юрій Ткач.

Український гімнаст Олег Верняєв наразі також служить в ЗСУ.

«Останнім часом за можливістю намагаємося частіше відвідувати дітей та підтримувати їх, адже вони – наше майбутнє. Це така нагода показати дітям, що все буде гаразд, що вони не самі», – зауважив Олег Верняєв.

Більше фото дивіться за посиланням.