Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Жителі громад, прилеглих до зон бойових дій, безоплатно отримають деревину для опалення

Жителі громад, прилеглих до зон бойових дій, безоплатно отримають деревину для опалення

Щоб кожна сім’я мала можливість зігріти оселю протягом осінньо-зимового періоду, жителі особливо небезпечних територій отримають дрова для опалення. Таке рішення було прийняте Урядом України.

Закупівля та доставка деревини буде здійснюватися за рахунок субвенції з державного бюджету. 

Як зазначив директор Департаменту захисту довкілля та природокористування Харківської ОВА Андрій Нерета, на потреби Харківщини передбачено 66 млн 632 тис. грн. Пріоритет у отриманні безоплатної деревини матимуть громадяни, житло яких постраждало від війни, які не мають роботи та доходів. 

«Кошти будуть витрачені на закупівлю дров для населення включно з доставкою до домоволодіння. Якщо комусь потрібні дрова, він може звертатися до керівництва ТГ, адже саме там формуються первинні облікові документи щодо потреб у цих дровах», - зазначив Андрій Нерета.

Він також зазначив, що наразі Департамент ХОВА працює як із головами громад, так і з керівниками лісогосподарських підприємств, які будуть заготовляти деревину для опалення. Наразі, за даними Андрія Нерети, законодавець обмежує максимально можливу кількість отриманих дров на домогосподарство сумою у 10 тис. грн. Проте остаточні рішення будуть прийматися головами ТГ, виходячи з конкретної ситуації в конкретній громаді.

«Ми очікуємо на отримання уточненої інформації від голів ТГ протягом декількох днів, після чого будемо розуміти потрібні обсяги. Далі закріпимо конкретний лісгосп за конкретною громадою, вони розроблять між собою проєкти документів, які можуть бути укладені між ними після надходження коштів. Лісгоспи також отримують переліки, куди їм потрібно буде доставляти ці дрова, тобто на момент отримання самих коштів процес запуститься автоматично», - пояснює директор Департаменту.