Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

"Полк Азов - Янголи Маріуполя"

"Полк Азов - Янголи Маріуполя"

Найвища ступінь самопожертви – віддати життя за Батьківщину, битися до кінця – девіз “азовців”.

З метою вшанування пам’яті мужніх захисників незалежності й територіальної цілісності України,  в рамках відзначення Дня захисників та захисниць України, нагадуємо всім співгромадянам про подвиг військовослужбовців підрозділу «Азов», які до останнього обороняли місто Маріуполь, носили один шеврон, підставляли братнє плече, і загинули, виборюючи для українців вільне незалежне життя.   

Полк «Азов» народився на фронті в той час, коли Україну поглинув суцільний хаос. Це, безумовно, був переломний момент в історії нашої держави, коли Україна реально могла втратити свою незалежність. З перших днів створення, «Азов» ніколи не відмовлявся від виконання найскладніших і найнебезпечніших бойових завдань. Таким чином в червні 2014 року завдяки рішучим діям «Азову» Маріуполь було звільнено від проросійських терористів. А вже взимку 2015 року завдяки мужності та героїзму азовців, які загинули під час проведення Павлопіль-Широкинської наступальної операції, ворог був змушений відступити від околиць Маріуполя і з тих пір жодного разу не обстрілював з артилерії житлові квартали цього міста. З самого початку російсько-української війни на Донбасі силами «Азову» було знищено сотні проросійських бойовиків, відвойовано десятки кілометрів української землі та звільнено вісім населених пунктів, серед яких Маріуполь, Мар’їнка, Павлопіль, Лебединське, Широкине та інші.

З початком відкритого російського вторгнення, поставлені перед захисниками Маріуполя — стримати угруповання військових російської федерації і не пустити їх на Запоріжжя і Донбас — виконано успішно та без перебільшень змінили хід війни. Вже восьмий рік «Азов» стоїть на захисті нашої держави. За час існування вони пройшли яскравий та нелегкий бойовий шлях.