Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській області для лікування хворих на COVID-19 виділено понад 2 тисячі ліжок

У Харківській області для лікування хворих на COVID-19 виділено понад 2 тисячі ліжок

Наразі із 2 235 ліжок зайнято 28%, з них 7% - це місця для киснезалежних хворих. Всього для лікування хворих із коронавірусом задіяно 14 медичних закладів.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Максима Хаустова, ситуація з COVID-19 контрольована, проте вже можна говорити про спалах захворюваності.

«По-перше, я рекомендую обов’язкову вакцинацію. По-друге, ми повинні вже зараз переходити на масковий режим. Нагадую, що фактично у всій країні на територіях, де немає активних бойових дій, впроваджується масковий режим. Тому раджу у місцях масового скупчення людей використовувати маски», - наголосив Максим Хаустов.

Також, за даними директора Департаменту, райони, де не велися бойові дії, забезпечені медичним киснем для хворих на COVID-19. На деокупованих територіях постраждали приміщення лікарень. 

«Наприклад, у Балаклії ковідне відділення вціліло, там лише потрібно замінити вікна, встановити кисень і воно зможе приймати хворих. А ось відновити відділення у Куп’янську чи Ізюмі поки що неможливо. Мушу зазначити, що й кількість місцевих жителів на деокупованих територіях зменшилась, тому ліжок для лікування хворих на COVID-19 вистачає», - підкреслив Максим Хаустов.