Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Для надання медичних послуг населенню у деокупованому Ізюмі розгортають мобільний шпиталь

Для надання медичних послуг населенню у деокупованому Ізюмі розгортають мобільний шпиталь

Про це під час візиту на Харківщину заявив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Вцілому Міністр присвятив свій візит вивченню стану медичної інфраструктури на деокупованих територіях.

Як підкреслив Віктор Ляшко, питанням забезпечення доступу до надання медичної допомоги людям у щойно звільнених громадах будуть займатися й міжнародні партнери:  дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, «Червоний Хрест», Всесвітня організація охорони здоров’я й  міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів». Всі вони внесуть свій вклад у відновлення медицини на цих територіях.

«Ми чітко зосередились на питаннях розгортання мобільного шпиталю у м Ізюм, який буде розміщено за допомогою ГО «Сумка самарянина». Шпиталь матиме обладнанням для надання хірургічної допомоги, буде забезпечений необхідними медикаментами»,  - повідомив Віктор Ляшко.

Розгортання шпиталю, як підкреслив Міністр, забезпечить можливість надання ургентної допомоги мешканцям громади, адже приміщення Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері постраждало від обстрілів.

За словами Міністра, з перших днів деокупації у співпраці з Департаментом охорони здоров’я ОВА було здійснено моніторинг стану медичної інфраструктури та наявності в лікарнях медичного обладнання. Частина його була зруйнована, частина – вивезена окупантами. Наразі в Міністерстві зібрали потреби щодо обладнання та ліків.

Так частину медобладнання буде доставлено з резервних фондів, це: монітори пацієнта, апарати ШВЛ та УЗД апарати. 

«Все це буде привозитися Міністерством, а частина є в тому мобільному шпиталі який розгортається в Ізюмі. Зокрема буде потребувати вирішення також питання щодо пересувного комп’ютерного томографа, який зруйновано в лікарні», - зазначив Віктор Ляшко.

Щодо забезпечення медзакладів на деокупованих територій ліками, наразі проблема полягає тільки у відсутності електроенергії, адже деякі препарати потребують спеціального зберігання.

«Пріоритети були в інсулінах, гіпотензивних засобах, сьогодні препаратами область забезпечена  і питання може бути тільки в доступі до місця й наявності енергоживлення. Відновлення аптечних закладів, які працюють сьогодні, дозволяють нам це питання вирішувати крок за кроком і забезпечувати доступ до медпрепаратів», - сказав Віктор Ляшко.

За даними директора Департаменту охорони здоров’я Максима Хаустова, вже сьогодні   відновили аптечну мережу в Ізюмі та Балаклії.