Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Усі нагальні екологічні питання у Харківській області оперативно розв’язуються спільно з Міндовкілля – Олег Синєгубов

Усі нагальні екологічні питання у Харківській області оперативно розв’язуються спільно з Міндовкілля – Олег Синєгубов

28 вересня пройшла нарада під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця щодо оцінювання шкоди, завданої довкіллю Харківщини внаслідок збройної агресії рф.

Зокрема, Руслан Стрілець зазначив, що було оглянуто очисні споруди та місця видалення відходів. Наразі уже підраховують збитки, які були завдані Харківському регіону. 

«Нині відповідальні служби мають забезпечити розробку плану і оперативно робити відбори і аналіз інформації про стан водних об'єктів, які до нас приходять з території росії. Ми повинні розуміти, як у нас змінюються показники, адже коли будуть подавати воду людям, то вона має бути належної якості», – сказав Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

Зокрема, він дав завдання зібрати інформацію щодо несанкціонованих сміттєзвалищ та попередньо обрахувати збитки, бо після деокупації територій необхідно привести їх до ладу.

Під час зустрічі начальник ХОВА Олег Синєгубов зауважив, що це вже не перший візит профільного міністерства на Харківщину. Адже кожного дня перебувають у тісній співпраці щодо розмінування лісів, полів та підрахунку збитків навколишньому середовищу.

«Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України допомагає оперативно розв’язувати нагальні потреби Харківської області. Зокрема, окремі питання у кожній громаді, по фортифікаційним спорудам тощо. Проте, на жаль, ворог нам щодня додає роботи та нових викликів, випробувань, але ми їх долаємо. Впевнений, що так і буде надалі», – наголосив Олег Синєгубов. 

Т. в. о. начальника Державної екологічної інспекції у Харківській області Андрій Сидоренко доповів, що найбільші збитки спричинені регіону внаслідок забруднення та засмічення земель відходами. Їх розмір за попередніми підрахунками становить 82,7 млрд грн. На сьогодні 36 їхніх фахівців працюють над дослідженням екологічного середовища на Харківщині. 

«Державна екологічна інспекція з перших днів війни практично не зупиняла роботу і, зокрема, підраховувала збитки, нанесені внаслідок збройної агресії рф. Так, наразі шкода, спричинена тваринному світу становить 288 млн грн. За забруднення атмосферного повітря нараховано близько 135 млн грн збитків, які спричинені внаслідок бойових дій. Ця робота ще триває», – розповів Андрій Сидоренко.

Окрім цього, через бойові дії та виниклі пожежі було пошкоджено 5,5 тис. га лісових насаджень на території окупованих лісгоспів. Встановити збитки та шкоду, спричинену лісовим ресурсам та господарствам, буде можливо після проведення розмінування територій на площі 155,8 тис. га.

Оскільки у ході бойових дій на території області було пошкоджено та знищено значну кількість обладнання на різних об'єктах, то відтепер в експлуатацію будуть введені мобільні  лабораторії. Це допоможе здійснювати якісний моніторинг стану довкілля.