Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Більшість закладів культури Балаклії та Ізюму постраждали від російських обстрілів і мародерства

Більшість закладів культури Балаклії та Ізюму постраждали від російських обстрілів і мародерства

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в межах робочої поїздки на Харківщину відвідав деокуповані території.

У Балаклії та Ізюмі міністр оглянув стан закладів культури після нещодавнього визволення цих міст. Зокрема, Олександр Ткаченко побував у Балаклійській центральній бібліотеці та бібліотеці для дітей, де росіяни провели власну «ревізію» книжок та підготували до знищення майже всі україномовні видання. Натомість у бібліотеці окупанти розмістили відповідні стенди із книжок російських авторів.

«Війна із українськими книжками, українською культурою -  це свідчення справжніх намірів росіян, це їхні шляхи до знищення самоідентифікації  українського міста, українського духу», - сказав Олександр Ткаченко. 

Постраждала від окупантів і дитяча музична школа, де ворог облаштував госпіталь для своїх поранених солдатів. Частково розкрадені колекції Балаклійського краєзнавчого музею, мародерили росіяни і в будинку культури. Всі ці будівлі так чи інакше отримали пошкодження від ворожих обстрілів.

В Ізюмі, де центральна частина міста зруйнована на 80%, пошкоджено будівлі майже всіх заклади культури. Руйнувань зазнали краєзнавчий музей та музична школа, які розташовані поруч, культурно-дозвільний комплекс «Спартак» та центральна міська й дитяча бібліотеки. Було обстріляно будівлю Ізюмської художньої школи імені С.І. Васильківського – окупанти закрили підходи до неї колючим дротом.

Проте найбільше вподобали окупанти Палац молоді та підлітків «Залізничник». Це величезне приміщення слугувало їм за казарму. На верхніх поверхах росіяни обладнали вогневі укріплення, а у підвалі – катівню. Усе майно закладу культури пограбовано, знищені актові зали та зали для репетицій і тренувань.

«Враження гнітючі – жах. Я був у різних містах, але такої кількості руйнувань, як в Ізюмі, я ще не бачив. Тут, безперечно, відновлювати й відновлювати, але крім закладів культури потрібно відновити спочатку життя. Зі свого боку будемо намагатися робити все можливе», - зазначив Олександр Ткаченко.

Міністр культури та інформаційної політики України доручив місцевій владі сформувати список нагальних потреб, адже деякі будівлі потрібно відремонтувати до настання холодів.

Також він передав Балаклійській та Ізюмській громадам сучасні українські книжки.

«Сьогодні ми отримали основну задачу – швидко описати й подати основні потреби до Мінкульту, щоб разом якомога швидше мати можливість відновити заклади культури. Найважливіше на сьогодні - це підготувати всі необхідні заклади до зимового сезону, тому працюємо швидко у співпраці з місцевою владою», - наголосила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська.