Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У звільнених від окупантів громадах області працюють 25 бригад екстреної медичної допомоги

У звільнених від окупантів громадах області працюють 25 бригад екстреної медичної допомоги

Під час окупації медики не припинили виконували свій обов’язок та надавали необхідну допомогу місцевому населенню.

Як повідомив Директор КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Віктор Забашта, необхідні медикаменти, паливо, автозапчастини та заробітну плату відділення отримували тільки з України.

За його даними, наразі на деокупованих територіях продовжують функціонувати 25 бригад «екстренки», в яких працює 286 фахівців.

«Ми спілкуємся з усіма цими бригадами та вирішуємо логістичні питання, визначаємо, що їм потрібно, як їх підсилити людьми й технікою», - говорить Віктор Забашта.

Він підкреслює, що основна частина співробітників працювала під час окупації й продовжує надавати послуги зараз, дехто звільнився або виїхав з країни. Наразі такої кількості працівників вистачає, адже місцевого населення тут проживає також значно менше, ніж у довоєнний період.

Відділення «екстренки» на деокупованих територіях наразі обслуговує 29 «швидких». За словами Віктора Забашти, за необхідності Центр має можливість збільшити кількість автомобілів.

Для забезпечення роботи медиків на звільнених територіях у холодний період вирішується питання забезпечення будівель станцій генераторами та обігрівачами. Також відновлення потребує приміщення відділення екстреної допомоги в Ізюмі – його було пошкоджено під час ворожих обстрілів.