ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині презентували поштову марку «Пес Патрон»

01 вересня 2022 | 17:11

На Харківщині презентували поштову марку «Пес Патрон»

Погашення марки відбувається сьогодні, 1 вересня, у всій Україні.

«Укрпошта» планує зібрати кошти від продажу марок із псом-розмінувальником Патроном для допомоги притулкам для тварин та придбання машини механізованого розмінування на дистанційному управлінні.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов подякував службі ДСНС України в Харківській області за підготовку фахівців, які займаються розмінуванням територій.

«Дякуємо за неймовірну роботу особовому складу Управління ДСНС в Харківській області, адже ви ризикуєте життям щодня. І, звичайно, хочу подякувати «Укрпошті» за те, що таким чином ви фіксуєте українську новітню історію. Фактично це популяризація на весь світ, оскільки ці конверти будуть міжнародними і по всьому світу дізнаються про історичні подвиги наших українців», – зазначив Олег Синєгубов.

Поштова марка «Пес Патрон» є шостим тематичним випуском з часів повномасштабного вторгнення росії.

«Аркуш включає 8 марок із зображенням життя Патрона. До «Укрпошти» ще з березня надходили численні пропозиції та прохання випустити марку присвячену Патронові. Ми не змогли відмовитися від такої ідеї, бо це дійсно не тільки талісман служби ДСНС, але це герой і дітей, і дорослих у всій України», – сказала керівниця магазину «Філателія» Харківської дирекції АТ «Укрпошта» Тетяна Фоменко.

Вирішили не просто розмістити фотографію пса на марках, а й розповісти про роботу усіх собак, які задіяні у ДСНС, проілюструвавши, через Патрона їхню працю і життя поза роботою. 

«На марках зображено 8 сюжетів. Бачимо тут і Пса за роботою, і за відпочинком, і в полі міни на воді виловлює, і сниться йому, що він стає генералом, і розмістили його з міжнародними відзнаками. Загалом це перший випуск з шести, який має додатковий номінал і вилучені кошти з нього підуть на благочинність», – прокоментувала Тетяна Фоменко.

Загальний наклад аркушу становить 1 млн. Автором малюнків виступив Олександр Нікітюк, а фото надані пресслужбою ДСНС.

Фахівець відділу навчання ризикам з питань протимінної діяльності Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України Юлія Горленко розповіла, що з початку повномасштабного вторгнення саперами частини гуманітарного розмінування було здійснено понад 7500 оперативних виїздів та вилучено більш ніж 6 300 вибухонебезпечних предметів.

«Бувають виїзди, коли сапери розміновують боєприпаси з часів Другої світової війни. Також дуже багато залишків з РЗСВ «Ураган» і «Смерч» та інших боєприпасів, які несуть шкоду цивільному населенню. Фахівці працюють 24/7 і в них після 24 лютого не було ще жодного вихідного. Наші працівники готуються до великої роботи, адже коли буде перемога, то доведеться розміновувати деокуповані території», – зазначила Юлія Горленко.

Зокрема, вона додала, що актуальність їхньої професії дуже зросла, тому наразі збільшується штат саперів та ідентифікаторів. Окрім цього, розвивають напрямок собак-розмінувальників.

Так, одну з собак тренує начальник відділення пошукових робіт Олександр Попков. Його підопічну вівчарку звати Індія. Вона проходить навчання вже протягом року.

«Моїй службовій собаці 3 роки, вона ще досить молода. Безпосередньо ми займаємося пошуком людей в лісі і під завалами. Зараз розвиваємо напрямок мінно-пошукової роботи. Плануємо навчити ще 10 собак для цього. Індія, наприклад, вже брала участь у пошуках зниклих людей, коли нещодавно був приліт у харківський гуртожиток», – поділився Олександр Попков.

Більше фото можна подивитися в галереї.

Фото

Теги: синєгубов марка погашення укрпошта

Версія для друку Поділиться:


Вверх