Красноградський район. Актуальна інформація станом на 22 серпня
З 24 лютого Красноградський район тримає тил у Харківській області. Із зон бойових дій сюди перемістилися майже 34 тисячі осіб, з яких понад 8 тисяч - діти.
Голова Красноградської РВА Віктор Войтенко:
«Дякуючи ЗСУ, на території нашого району немає окупованих громад. Ми маємо можливість працювати заради єдиної спільної мети. Наша місія зараз - забезпечити оборону району разом з військовими і правоохоронними органами та надійний тил для всіх, хто бореться з російським агресором і вимушений шукати прихисток. Тож, тримаємо стрій разом! Відновлюємо пошкоджені об’єкти, готуємося до зими. Ми знаємо, у нас немає іншого шляху – як до Перемоги. І ми все для неї зробимо, і навіть більше ніж все!”
Поточна ситуація з обстрілами
За час бойових дій було 8 ворожих влучань на території району - у Красноградській, Сахновщинській і Старовірівській громадах. Пошкоджень зазнали об’єкти критичної інфраструктури та житлово-комунального господарства, житлового фонду.
Відновлення інфраструктури
На сьогодні роботи з відновлення житлових будинків, які постраждали за весь період воєнних дій, завершено на 70%, критичної інфраструктури – на 23,3%. Щодо будівель, пошкоджених внаслідок ракетного удару в серпні, відновлено понад 50%.
Район отримав від обласної влади будматеріали для відновлення будинків, що були пошкоджені в результаті попередніх ракетних ударів. Долучилися місцеві підприємці - допомагали ремонтувати пошкоджені будівлі. На сьогодні фактично все відновлено, за виключенням домівок, чиї господарі поїхали. Наразі йдуть роботи щодо відновлення житлових будинків, пошкоджених у результаті останнього ракетного удару, що стався 18 серпня.
Робота екстрених служб
На території Красноградського району працюють в штатному режимі 9 закладів охорони здоров’я та територіальні відділення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У кожному медзакладі є необхідний запас медикаментів. Красноградський «Центр Донарства» щотижня виконує 100% завдання в потребі крові для Харківського обласного центу служби крові.
Рятувальники працюють у посиленому режимі.
Соціальне забезпечення та адмінпослуги
Адміністративні послуги у сфері соціального захисту населення надаються у повному обсязі.
З початку року нараховано та виплачено державних соціальних допомог, компенсацій, пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій на загальну суму 214 млн грн.
У районі зареєстровано 33829 внутрішньо переміщених осіб, із них 8659 дітей. Допомогу на проживання отримують 23641 ВПО.
Освіта
Освітні заклади готуються до початку нового навчального року 2022-2023. З огляду на поточну ситуацію, забезпечено всі умови для дистанційного навчання.
Забезпечення гуманітарною допомогою
Налагоджено логістику постачання гуманітарної допомоги (ліки, продукти, засоби гігієни, одяг). Загалом жителі району отримали понад 86 тис. продуктових наборів.
За підтримки Харківської обласної військової адміністрації надійшло більш ніж 550 тонн гуманітарної допомоги для населення громад (борошно, масло, цукор, м’ясо, картопля тощо). Крім того, району передали понад 100 т гуманітарної допомоги від громадських організацій, благодійних фондів та волонтерів.
Польові роботи
Аграрії завершують збирання зернових та зернобобових культур. Зібрано врожаю із 83% площ, одержано 193,6 тис.тонн зернових та зернобобових культур. Середня урожайність складає 41,1 ц/га.