ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Польщі відбулась прем'єра опери «Запорожець за Дунаєм» за участю харківських митців

16 серпня 2022 | 18:05

У Польщі відбулась прем'єра опери «Запорожець за Дунаєм» за участю харківських митців

13 серпня хор і симфонічний оркестр Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка/Схіd OPERA взяли участь у безпрецедентній постановці опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».

У МКІП повідомили, що її прем'єра відбулася у польському містечку Осса. Подія стала яскравим фіналом проєкту «Новий голос: Україна — зробимо оперу разом!», ініційованого Польським Національним інститутом музики і танцю у співпраці та за фінансової підтримки Фонду Most the Most.

«Маємо експортувати українське мистецтво й демонструвати всьому світові майстерність наших митців. Участь українців у таких масштабних проєктах за кордоном відкриває нові перспективи для співпраці у майбутньому», — зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Проєкт «Новий голос: Україна — зробимо оперу разом!» був задуманий  для реабілітації постраждалих від війни українських дітей-сиріт, які опинилися у Польщі. 

Фінальна презентація за участю оперних артистів з України під орудою музичного керівника проєкту Андрія Савчука з Києва стала результатом кількамісячної роботи дітей та молоді, які пройшли майстер-класи з різних напрямків мистецтва. 

Режисер-постановник проєкту Міхал Знанецький підкреслив, що це не аматорська вистава, діти в ній працюють з дорослими, високопрофесійними майстрами — харківським симфонічним оркестром та хором, а також із солістами з Національної опери й Національної філармонії України, Відкритого театру та інших українських колективів, які заради проєкту приїхали до Польщі. 

Як зазначили у МКІП, постановки Міхала Знанецького завжди викликають резонанс, вони кілька разів були нагороджені преміями «Золота маска» у Польщі, італійським «оперним Оскаром»—«Преміо Аббіаті» та іншими престижними нагородами. 

Нагадаємо, понад сто днів значна частина колективу ХНАТОБ/Схід OPERA знаходиться у гуманітарному турі «Європейський шлях». 

Фото

Теги: опера виступ польща

Версія для друку Поділиться:


Вверх