Чугуївський район. Актуальна інформація станом на 15 серпня
З 24 лютого від російських обстрілів у Чугуївському районі загинуло 83 людини. Зруйновано або пошкоджено не менше 770 об’єктів на підконтрольній Україні території.
Голова Чугуївської РВА Сергій Лободенко:
“Незважаючи на постійний ворожий терор мирного населення, всі комунальні служби, соціальні та фінансові установи на неокупованих територіях продовжують працювати. Пошкодження мереж критичної інфраструктури, спричинені обстрілами агресора, ліквідуються у максимально короткі терміни. Працюють заклади торгівлі. Органи влади та волонтери надають гуманітарну допомогу тим, хто її потребує. Віримо в ЗСУ, впевнені: перемога – не за горами! Тримаємо стрій!”
Поточна ситуація з обстрілами
Активні бойові дії ведуться на території Чугуївської, Малинівської, Печенізької, Старосалтівської та Чкаловської громад.
Останнім часом обстріли населених пунктів району набули більш інтенсивного характеру, у результаті чого значних руйнувань зазнають цивільні об’єкти: житлові будинки, заклади освіти та культури, установи критичної інфраструктури. При цьому використовуються небезпечні та заборонені види озброєння, які завдають великою кількістю уламків найбільших пошкоджень та людських страждань.
Робота екстрених служб
Екстрена медична допомога та служба з надзвичайних ситуацій працюють у посиленому режимі, оперативно виїжджають на виклики. Лікарські заклади забезпечені всім необхідним для надання невідкладної медичної допомоги.
Відновлення інфраструктури
На 37 постраждалих об’єктах наразі ведуться відновлювальні роботи. Увага приділяється насамперед підготовці комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період.
Також триває заміна вікон у житлових будинках, вибитих внаслідок обстрілів. Постійно поповнюється фонд необхідних будівельних матеріалів.
Соціальне забезпечення та адмінпослуги
На територіях, де відносно безпечно, у штатному режимі надаю послуги через ЦНАПи та відповідні відділи у громадах.
На території району зареєстровано 30286 ВПО, у тому числі тих, які звернулися за отриманням статусу після 24 лютого, – 25440. Велике навантаження щодо ВПО – на Зміївській, Слобожанській, Новопокровській та Чугуївській громадах, на території яких мешкають переселенці із сусідніх Ізюмського та Харківського районів, а також м. Харкова.
Освіта
Триває підготовка до нового навчального року. Відпрацьовується питання організації навчання як у режимі онлайн, так і офлайн на відносно безпечних територіях. Окрема увага приділяється облаштуванню укриттів у закладах освіти для організації безпечного освітнього процесу.
Забезпечення гуманітарною допомогою
Регулярно громади району отримують гуманітарну допомогу від Харківської обласної військової адміністрації.
Також забезпечувати населення найнеобхіднішим допомагають благодійні фонди «Свічадо», «Нова Мрія», «Колохати», «Харків з тобою», «Благо», «Help Kharkiv», «Фундація змін», «AFEW International» (Нідерланди), Всесвітня продовольча Програма ООН World Food Programme за сприяння Товариства Червоного Хреста України, приватні компанії, громадські організації Харківської, Львівської та Чернівецької областей, волонтери.
Доставлено десятки тонн гуманітарного вантажу з продуктами харчування, виробами медичного призначення, засобами гігієни тощо.
Польові роботи
Під урожай 2022 року всього засіяли 45,7 тис. га зерновими та зернобобовими культурами.
Жнива ведуться на землях Чугуївської, Зміївської, Слобожанської, Новопокровської та частково Печенізької громад.
Аграрії вже зібрали зернові та зернобобові культури на площі 6,2 тис. га, намолочено 20,6 тис. тонн, середня врожайність – 34,2 ц/га.
При цьому через ворожі обстріли полів згоріло понад 60 га зернових культур. Існує також гостра проблема зберігання зібраного врожаю – наявної кількості елеваторів недостатньо.
У результаті активних бойових дій пошкоджень зазнала велика кількість підприємств, які займали провідну роль у наповненні місцевих бюджетів та створенні робочих місць.