Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині пошкоджено 113 об’єктів культурної спадщини

На Харківщині пошкоджено 113 об’єктів культурної спадщини

Харків з робочим візитом відвідав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Він відзначив, що, на жаль, наразі Харківщина є лідером серед інших регіонів країни за кількістю пам’яток культури, культурної спадщини, які були пошкоджено чи зруйновано.

«Те, що я побачив на власні очі, не може не засмучувати, але й причина приїзду полягала в тому, щоб спільно з владою Харківщини напрацювати алгоритм дій, який би міг унебезпечити об’єкти матеріальної і нематеріальної культурної спадщини, об’єкти музейного фонду», – підкреслив Олександр Ткаченко. 

Міністр зазначив, що важливо не тільки вберегти надбання нашої історії, напрацювання наших митців на Харківщині, але створити умови для продовження процесу творення культури.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що на території області пошкоджено 113 об’єктів культурної спадщини.

«Ми з самого початку війни спілкуємося з Міністерством фактично в режимі 24 години на добу. Постійно виникають питання щодо вжиття заходів зі збереження нашої культурної спадщини, яка постійно страждає, на жаль, від ударів російської федерації. Проте під егідою профільного Міністерства у нас чітко відпрацьовано алгоритм щодо збереження культурних цінностей», - зазначив керівник області. 

Олег Синєгубов також повідомив, що наразі представники Міністерства та обласної влади відвідали низку об’єктів, які в майбутньому буде відновлено.   

«Ми напрацювали питання щодо порядку їхнього відновлення – тому, що ми маємо зробити все, щоб у нас були відповідні проєкти і кошториси тощо, і після перемоги нашої ми безпосередньо приступили до відновлення», – сказав начальник ХОВА.

Також він додав, що під час візиту Олександра Ткаченка, було обговорено питання початку навчального року для закладів Міністерства культури та інформаційної політики. За словами Олега Синєгубова, в цьому питанні у сторін є повне порозуміння, підготовку вже розпочато.