Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківський район. Актуальна інформація станом на 3 серпня

Харківський район. Актуальна інформація станом на 3 серпня

Близько 2000 об‘єктів інфраструктури Харківського району зруйновано або пошкоджено через російські обстріли. Дані - не остаточні, оскільки на тимчасово захоплених і звільнених територіях тривають бойові дії.

Перший заступник начальника Харківської РВА Володимир Усов: 

“На території Харківського району щоденно існує небезпека з боку збройних сил рф. На жаль, постійно наші населені пункти потерпають від обстрілів ворога. Тимчасово окупованими залишаються 50 % Дергачівської громади та Липецька громада. Але ми впевнені, що й їх дуже скоро звільнять ЗСУ, як це було з Вільхівською та Циркунівською громадами. Залишаємося зібраними і зосередженими та крок за кроком працюємо заради перемоги. Дякуємо нашим мешканцям та людям, які знайшли прихисток у нашому районі, за їх витривалість, підтримку та допомогу один одному. Це саме наші люди, звичайні мирні жителі, забирали танки в окупантів. Тож, разом ми - велика непереможна сила!”

Відновлення інфраструктури

У районі намагаються оперативно ліквідовувати наслідки ворожих обстрілів. Будівельні матеріали для пошкоджених будівель отримали Пісочинська, Мереф’янська, Безлюдівська, Солоницівська та Дергачівська громади. Вільхівській та Височанській громадам для пошкоджених житлових будинків надані плити ОSB, гідробар'єр, плівка, профнастил, тенти й саморізи.  

Евакуація

Керівництво району разом з волонтерами з «Eventroom», «Help me kharkiv», «Kharkiv help», Благодійного фонду «УКРАЇНА Д20», «Управління дотримання прав людини НПУ», БО «Благодійний фонд «Незламний Харків» продовжують евакуйовувати людей та їхніх домашніх улюбленців з Дергачівської та Циркунівської громад.

Польові роботи

Аграрії приступили до збирання зернових на території Нововодолазької та Мерефянської громад. 

Уже зібрано озимої пшениці на площі 102,8 га, намолочено 298,2 т при середній урожайності 29 ц/га.

Всього прогнозують зібрати зернових і зернобобових з 20354,5 га.

Надання медичної допомоги 

На території району функціонують лікарні та центри первинної медичної допомоги, де надаються якісні медичні послуги. А також відділення екстреної медичної допомоги, яке надає медичну допомогу мешканцям району. 

Усі медзаклади укомплектовані необхідними ліками, новими авто та жилетами, що виготовлені спеціально для водіїв та фельдшерів “швидкої”.

Соціальне забезпечення та адмінпослуги 

Загальна кількість виданих довідок ВПО становить 59447; кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримують фінансову підтримку з держбюджету - 16984. 208 млн 469 тис. грн – сума наданої фінансової допомоги.

На території району працюють 3 центри надання адміністративних послуг, - Мереф’янський, Нововодолазький та Люботинський. Будівля ще одного ЦНАП - в м. Дергачі - ціла, але пошкоджено скло, наразі відновлення неможливе через бойові дії.

Першочергово здійснюється прийом громадян з питань отримання статусу внутрішньо переміщеної особи та отримання допомоги, зміни місця проживання внутрішньо переміщеної особи, зміни виплатних реквізитів отримувачам допомог. 

Освіта

У закладах освіти навчальний рік завершився у червні 2022 року. Близько 1000 дітей отримали документи про освіту українського зразка. Всі діти атестовані. 

Формат навчання в наступному навчальному році залежатиме від військової обстановки.

Забезпечення гуманітарною допомогою

Жителі району отримують гуманітарну допомогу від обласного логістичного центру, а також українських і міжнародних благодійних фондів, волонтерських організацій (ПЛАСТ, ГО «Проліска», ГО «Добробрат», ООН), Товариства «Червоний Хрест», Хмельницької районної ради. Надходить медична гуманітарна допомога, будматеріали, продовольча та фінансова допомога, засоби гігієни, продукти харчування. 

Недноразово передавали військовим гуманітарну допомогу, отриману від чеських побратимів і з Польської Республіки. 

За підтримки аграріїв Харківського району захисникам передавали продукти, засоби гігієни і матеріали для облаштування позицій на передовій.