Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Від початку бойових дій з Харківщини евакуювали за кордон 59 пацієнтів

Від початку бойових дій з Харківщини евакуювали за кордон 59 пацієнтів

За час повномасштабного вторгнення росії 160 пацієнтів з Харківської області вирушили на реабілітацію та лікування до країн ЄС та Львівської області.

Зокрема, за даними Департаменту охорони здоров’я ХОВА, до Львівщини для продовження лікування було перевезено 101 особу. 

До Німеччини, Польщі, Італії, Франції, Іспанії відправлено 59 хворих, з них 11 дітей. 

Направленням пацієнтів займаються фахівці провідних обласних, міських медичних закладів та спеціалісти БФ «Лікарі без кордонів – Бельгія» (Medecins sans frontieres, MSF).

До закордонних клінік транспортуються насамперед діти та дорослі зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, діти з онкологічною патологією, а також люди із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування. 

“Якщо ви вважаєте, що ви чи рідна вам людина потребує медичної евакуації, звертайтеся, перш за все, до сімейних лікарів. Проте для ширшого доступу МОЗ запроваджує і додатковий  шлях подати заявку на евакуацію. Адже через воєнні дії багато людей не завжди мають зв'язок із сімейним лікарем. Важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації”, - повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Докладніше про Програму медичної евакуації тим, хто постраждав від війни, читайте на сайті МОЗ.