Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

З початку бойових дій на Харківщині щодня видається гуманітарна допомога

З початку бойових дій на Харківщині щодня видається гуманітарна допомога

Наразі обласний логістичний центр за добу передає по 60-80 тонн гуманітарної допомоги на відділення «Укрпошти» й «Нової пошти» в Харкові та до територіальних громад області.

Про це повідомила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська. За її словами, кожна громада працює безпосередньо з логістичним центром.

Продуктова допомога видається пропорційно до кількості населення громади. Якщо через велику кількість переселенців є додаткова потреба у постачанні продуктів, це також враховується.

«Видавали масло вершкове, наразі видаємо сир, борошно, продуктові набори. У нас ще не було жодного дня з початку війни, щоб ми не видавали гуманітарну допомогу», - розповіла Віта Ковальська.

Особлива увага приділяється громадам, що поруч із тимчасово окупованими територіями та місцями ведення бойових дій. Часто там люди не мають роботи, обмежено працюють чи закриті торгові точки, до того ж у громадах проживають переселенці. 

Так, перший заступник Балаклійського міського голови Максим Будянський приїхав до логістичного центру, щоб отримати допомогу на три громади: Балаклійську, Барвінківську і Донецьку.

«Зараз отримую тверді сири, - розповів Максим Будянський. – На неокупованій території у нас перебуває близько 6 тис. людей, в тому числі переселенці. Дякуючи ХОВА, постійно отримуємо продукти харчування. Окупована територія і саме місто Балаклія на сьогодні, на жаль, закрите окупантами і на в’їзд, і на виїзд. Там велика проблема з продуктами харчування».

Тверді сири отримують і представники Золочівської громади Богодухівського району. Волонтер Дмитро Калинич говорить, що люди в селищі та навколишніх селах потребують продуктів, адже населені пункти району майже щодня піддаються ворожим обстрілам.

Депутат Ізюмської районної ради Микола Ноздрачов говорить, що наразі отримує борошно для Донецької громади. Там ситуація схожа із Золочівською: часті обстріли, брак роботи, переселенці. Тож продукти харчування та засоби гігієни – перша необхідність для місцевих жителів.

«На Харківщині кожна людина є постраждалою від бойових дій. Тому потреба у продуктах є, вона велика і ми намагаємося забезпечити людей допомогою», - сказала Віта Ковальська.