ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Лікарі Харківщини продовжують надавати медичну допомогу пораненим від ворожих обстрілів мешканцям області

06 липня 2022 | 14:02

Лікарі Харківщини продовжують надавати медичну допомогу пораненим від ворожих обстрілів мешканцям області

За даними медиків, щодня в Харкові та області госпіталізують від 2-3 до 10 поранених внаслідок бойових дій громадян.

«Обстріли нашого міста не припиняються й постраждалих з пораненнями внаслідок  вибухів госпіталізують кожного дня. Більшість мають неважкі поранення - пошкодження кінцівок і м’яких тканин. Але трапляються й пошкодження органів грудної та черевної порожнини, є з політравмами. Дякувати богу, «важких» наразі небагато», - розповів в.о. медичного директора.

Він також повідомив, що п’ятеро дітей, які 27 червня постраждали від ворожого обстрілу в районі Нових будинків, були відправлені на лікування за кордон. На цьому тижні поранених дітей до лікарні не надходило.

За словами медиків, від обстрілів наразі потерпає як Харків, так і населені пункти області. Лікар хірургічного відділення розповів про свого пацієнта з міста Барвінкове. 25 червня вночі в його будинок потрапив ворожий снаряд. Дружина загинула, її вдалося дістати з-під завалів лише через тиждень. Господаря зруйнованого будинку доправили до медзакладу Харкова.

«Він отримав важкі поранення й надійшов до нас у важкому стані: з множинними переломами ребер, дихальною недостатністю, контузією. Зараз його стан стабілізувався, він одужує. Але турбує його психоемоційний стан. На жаль, наші пацієнти разом із фізичним болем переживають й душевний біль. Ми намагаємось допомагати у подоланні й цих проблем», - відзначив лікар. 

У хірургічному відділенні продовжують лікувати постраждалих від обстрілів на Нових будинках 27 червня. Харків’янин Олександр пам’ятає той вечір до дрібниць. Говорить, що був із друзями на дитячому майданчику по вулиці Маршала Рибалка. Чоловіки грали в доміно, поруч гралися діти. Олександра разом з напарником відкинуло вибухом. Він дістав численні осколкові поранення. 

Лікарі вкотре закликають громадян не ігнорувати попередження про повітряну тривогу та вчасно шукати укриття.

«Якщо такий сигнал є, спробуйте собі знайти сховище, бажано за стінами. Більшість пацієнтів, які потрапили до нас із пошкодженнями – це люди, які перебували на відкритій місцевості, - говорить лікар. - Мене дуже тішить, що життя в місті відновлюється, але пам’ятайте, що наші “сусіди” не забувають про нас - кожного дня «прильоти». Від обстрілів страждає і Харків, і інші райони області».

Фото

Теги: ворожі обстріли лікарі постраждалі

Версія для друку Поділиться:


Вверх