Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

4 липня 2022 року на 76-му році пішла з життя Тетяна Борисівна Вєркіна

4 липня 2022 року на 76-му році пішла з життя Тетяна Борисівна Вєркіна

Колектив Харківської обласної військової адміністрації висловлює щирі співчуття рідним та колегам Тетяни Борисівни з приводу тяжкої втрати.

Тетяна Вєркіна зробила великий внесок у розвиток сучасної музичної культури та освіти України і Харкова. Ми знаємо її як Народну артистку України, Заслужену діячку мистецтв України, кандидатку мистецтвознавства, професорку, Кавалера ордена «За заслуги» ІІ, ІІІ ступеня, Почесну громадянку м. Харкова, ректорку Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського (2003–2020).

За часів її керівництва Харківським національним університетом мистецтв імені І.П. Котляревського – вищий заклад мистецької освіти став центром європейської культури, який закінчила велика кількість талановитих виконавців – лауреатів міжнародних і національних конкурсів, фестивалів. Фортепіанна школа Тетяни Вєркіної знана як у Харкові, в Україні, так і далеко за її межами. Вона була ініціаторкою та художньою керівницею Міжнародного музичного фестивалю «Харківські асамблеї».

2011 року Тетяну Борисівну обрано головою ради ректорів ЗВО мистецтв при Міністерстві культури України, вона була членом, а згодом головою Харківського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки. Протягом чотирьох років (2006-2010) Тетяна Борисівна обиралася депутаткою Харківської міської ради та виконувала обов’язки голови постійної комісії з гуманітарних питань.