Офіс Президента розробив план оперативної відбудови соціальної інфраструктури України Fast Recovery
Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що 5 липня Уряд презентував Fast Recovery план на конференції в Лугано.
План було розроблено за дорученням Президента України Володимира Зеленського та керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.
«На нас чекає багато роботи, але ми впевнені, що зможемо втілити всі найкращі світові практики та технологічні рішення для того, аби швидко та сучасно відбудувати наші міста та містечка. А головне повернути людям житло, лікарні, дитячі садочки та школи, щоб кожен українець якнайшвидше повернувся додому і мав можливість отримувати соціальні послуги», – зазначив Кирило Тимошенко.
Fast Recovery – проєкт відновлення критично важливої пошкодженої інфраструктури. Як зауважив заступник керівника ОП, загальний бюджет Fast recovery становить майже $17,4 млрд.
Так, нині на деокупованих територіях необхідно відновити майже 40 000 об’єктів. Серед них необхідно відновити майже 400 шкіл, приблизно 300 садочків, 300 лікарень, а також об’єкти ЖКГ (водопостачання, газопостачання, теплопостачання та електропостачання). Усі інші об’єкти – це житлова інфраструктура. Переважно це багатоповерхівки та приватні будинки, щоб люди могли повернути своє житло.
«Паралельно з цим ми працюємо над довгостроковим проєктом відновлення та трансформації нашої держави. Ми вдячні партнерам, які долучаються до цього процесу, але головне, щоб наша країна була зручна для нас та наших дітей», – розповів Кирило Тимошенко.
За його інформацією, нині поверхова оцінка збитків України від російських ударів вже перевищує $700 млрд.
«Очевидно, що цифра зросте – оскільки війна продовжується. Звичайно, що відбудова такого рівня потребує нових стандартів та інституційних гарантій прозорості. Ми хочемо, щоб в Україні був реалізований найкращий світовий досвід. Основні принципи, на які ми спираємося – це безпека, технологічність, дотримання екологічних стандартів, запровадження "зелених" технологій, безбарʼєрність, прозорість, а також – максимальне залучення проєктів в економіку України. Все це передбачає створення нових робочих міст, виробництв та локалізації бізнес-проєктів партнерів в Україні», – наголосив заступник керівника ОП.
Ознайомитися з recovery планом можна на сайті.