Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Уже понад 900 харків’ян відвідали курси з безпеки в умовах воєнної загрози

Уже понад 900 харків’ян відвідали курси з безпеки в умовах воєнної загрози

Такі заняття другий тиждень проводять у Харківському метро.

Тренінги відбуваються за ініціативи начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, Департаменту цивільного захисту та народного депутата України Павла Якименка.

Як зазначив директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол, курси вже охопили понад 900 мешканців.

«Наші заняття користуються значним попитом серед населення. Особливо виникла потреба проводити курси для тих, хто тільки повертається до Харкова. Доведення інформації через прямий діалог – це найкращий спосіб дізнатися, що найбільше цікавить людей. До нас також приходять запити щодо окремого проведення занять  для 20 осіб. Тож ми орієнтуємося і на такі невеликі групи, наші фахівці виїздять на місця. А от постійна нинішня локація, яка є найбільш безпечною, – це метрополітен», – розповів Іван Сокол.

Заняття проходитимуть і надалі щоп'ятниці за таким графіком: 10:00 – ст. імені О. С. Масельського; 11:30 – ст. Завод імені Малишева; 13:00 – ст. Університет; 14:30 – ст. Київська.

Фахівець Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Олександр Березан наголосив, що курси викликані необхідністю нагадати мешканцям основи безпеки життєдіяльності в умовах здійснення обстрілів. 

«Сьогодні мова йшла про заходи безпеки під час обстрілів, про різницю між деякими видами збройного впливу на наше місто, про заходи безпеки при знаходженні залишків вибухонебезпечних предметів, а найголовніше – способів надання першої долікарської допомоги», – розповів Олександр Березан.

Під час своєї лекції він загострив увагу на важливих моментах: необхідність заклеювати вікна не хрест-навхрест, а повністю – вздовж і впоперек; нагадав про інтерактивну карта укриттів та про важливість реагувати на засоби оповіщення населення –  електросирени на вулицях, які ще можна почути на телебаченні (UA:Харків) або радіомовленні (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц), встановлення спеціальних програм у застосунках.

Волонтер Червоного хреста України Денис Петренко ознайомив слухачів, як поводити себе, якщо знайшов міну або інші вибухонебезпечні предмети.

«Ви повинні пам’ятати, що найбільш небезпечними місцями наразі є зелені зони, берега водойм, самі водойми та інші відкриті місця. Адже снаряд може не розірватися і лежати, доки не здетонує. Зокрема, важливо пам’ятати, що іноді міна може здетонувати від телефонного дзвінка, тому краще або відійти на безпечну відстань, або попросити когось іншого здійснити дзвінок», – зауважив волонтер.

Також він нагадав, що за такої знахідки необхідно телефонувати 101 чи 112, якщо зайнято – 102 чи 103.

Харків’янка Тетяна Солодовнікова дізналася про ці курси з соцмереж, наступної п’ятниці вона хоче також прийти на заняття з чоловіком.

«Дуже сподобалося, інформаційно і практично. Я хочу висловити подяку цим людям. Зараз ми дійсно маємо осягнути, в який складний час живемо, і бути готовими до будь-яких сценаріїв», – поділилася враженнями Тетяна Солодовнікова.

Ще одна з відвідувачів Еліна Криганова зазначила, що вона вже потрапляла під обстріли і тоді не знала, як діяти. Вона додала, що сьогоднішні лекції допомогли їй структурувати цю інформацію.