Харків’яни на весь світ заявили про нищення військовими рф культурних пам’яток
Проблематику збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини Харківщини обговорено у Штаб-квартирі UNESCO.
Протягом 9-10 червня у Штаб-квартирі UNESCO в м. Париж відбувається заключна Конференція чотирирічного проєкту RURITAGE «Відродження сільських районів за допомогою системних стратегій, заснованих на спадщину».
Учасники Конференції – представники Консорціуму проєкту RURITAGE, Центрів сільської спадщини з 18 країн світу, представники Європейської комісії, держави члени ЄС, ООН та ЮНЕСКО.
З 2019 року представники Харківської області з ХГО «Єврорегіон "Слобожанщина», ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, а також представники громад та підприємств брали участь у проєкті RURITAGE. Вони створювали та реалізовували кластерні стратегії з агротуристичного розвитку сільських територій Слобожанщини за інформаційною та консультаційною підтримкою представників Консорціуму проєкту RURITAGE, а саме: ЮНЕСКО, Болонського університету, Асоціації міст за сталий розвиток.
На запрошення Крістофа Ванденберга, начальника секції наук про землю та зниження ризику геонебезпеки UNESCO, до роботи у конференції долучилася, директорка ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», член консультативної ради з охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму ХОВА Валентина Холодок. Зокрема, разом з колегами вона представила досягнення в межах участі у проєкті RURITAGE, провела презентацію агротуристичного потенціалу Харківщини, результатів реалізації Плану регенерації сільської спадщини. Також обговорювали питання щодо створення та розвитку Центру сільської спадщини «Слобожанщина».
Окремо Валентина Холодок підняла питання важливості збереження матеріальної і нематеріальної культурної спадщини Слобожанщини, зокрема, відбудови після обстрілу військами рф Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди як найбільш відвідуваного туристичного об’єкту Харківщини, що розташовується на сільській території.
«Участь Харківщини у проєкті RURITAGE дозволить розповсюдити кращі практики "розвитку у визначених проєктом напрямках, поширити інформацію про агротуристичний потенціал Харківщини серед світової спільноти, створити нові міжнародні партнерства та приєднатися до кращих міжнародних практик Центрів сільської спадщини проєкту RURITAGE, створити і, головне, реалізувати власні стратегії розвитку сільських територій», – прокоментувала директорка Департаменту культури і туризму ХОВА Людмила Терещенко.
Учасники конференції обмінялися думками щодо потенційного впровадження інноваційних рішень на інших сільських територіях та взяли участь в інформаційній сесії з відновлення сільських районів. Результати проєкту було продемонстровано державам-членам ЮНЕСКО та представникам ЄС/ООН.