Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

7 червня у світі відзначається Всесвітній день безпечності харчових продуктів

7 червня у світі відзначається Всесвітній день безпечності харчових продуктів

Як зазначають у Мінагрополітики, засновуючи цей Всесвітній день, ООН прагнула привернути увагу держав до проблем здорового харчування населення, а також якості харчових продуктів.

«Але сьогодні, 7 червня 2022 року, ми змушені говорити насамперед про загрозу гострого дефіциту харчових продуктів та голоду у цілій низці країн світу. Усе – через повномасштабну війну, розв’язану росією проти України. Через блокування наших морських портів, через втрату посівних площ Україна не може в повній мірі виконати свою продовольчу місію та забезпечити сотні мільйонів людей якісною їжею. А світ немає альтернативи нашому продовольству. Адже Україна – світовий лідер: вона 1-ша в світі за експортом соняшникової олії, 2-га – за продажем зерна,  3-тя – ячменю,  4-та – за реалізацією кукурудзи, 9-та – за поставками м’яса», – повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

За даними ООН, кількість тих, хто голодує, за найскромнішими оцінками сягає 323 млн людей. У всьому світі голодна смерть загрожує 49 мільйонам жителям 43 країн світу. Більшість із них залежать від зерна з України, оскільки наша держава постачає його в країни з низьким рівнем доходу та дефіцитом продовольства.

«Тому теперішня війна – це не просто війна України за її свободу та незалежність. Це війна України також і за світову продовольчу безпеку та проти голоду. І ми обов’язково у ній Переможемо!», – наголосили в Мінагрополітики.