ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Російські окупанти вчиняли терор місцевого населення у захоплених селах Харківщини

10 травня 2022 | 10:27

Про наслідки окупації для населення області розповів у прямому ефірі телевізійного каналу "Настоящее время" голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Керівник області відзначив, що люди, з якими спілкувалися представники влади та військових ЗСУ розповідали про нелюдське ставлення до них з боку російських солдатів.

«Якщо говорити про Циркуни, люди практично півтора місяця сиділи у підвалах без виходу, з’являлися на вулицю тільки щоб знайти їжу, воду чи попросити допомоги – багато хто з них мав поранення від обстрілів. При цьому окупанти або робили попереджувальні постріли, або одразу стріляли на ураження. Місцеві жителі зустрічали наших визволителів із радістю та вдячністю», - поділився Олег Синєгубов.

Крім того, за його словами, у звільнених населених пунктах зафіксовано велику кількість мінувань. Ворог заміновує житлові будинки, школи, дитячі садочки, просто узбіччя доріг чи поля.

«На жаль, є факти, коли люди починають повертатися, не дочекавшись дозволу від наших військових. Це вкрай небезпечно. Наші військовослужбовці тіснять ворога, але робіт щодо розмінування населених пунктів ще дуже багато»,  - попереджає місцевих жителів очільник Харківщини.

Олег Синєгубов відзначив, що ворог й надалі не відмовився від планів захоплення Харкова та області, але наші військові мають чітке розуміння, як діяти в разі ускладнення ситуації.

«Ми чітко тримаємо оборону Харкова, військові  знають по яким позиціям ворог може атакувати. Ніхто звідси добровільно відходити не буде і те, що сьогодні в місті стало набагато тихіше, – заслуга наших хлопців. Ми розуміємо, що відвойовуючи кожен метр території, проливається кров наших захисників. Це ціна нашої свободи, нашого європейського вибору», - сказав Олег Синєгубов.

Наразі, як повідомляє керівник області, на півночі та північному сході регіону, а також на Ізюмському напрямку тривають запеклі бої із російськими окупантами.

Теги: синєгубов

Версія для друку Поділиться:


Вверх