Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Олег Синєгубов розповів про наслідки від обстрілів окупантів, евакуацію та посівну кампанію на Харківщині

Олег Синєгубов розповів про наслідки від обстрілів окупантів, евакуацію та посівну кампанію на Харківщині

Як повідомив голова ХОВА, минулої доби російські війська нанесли близько 66 ударів із артилерії, мінометів, РСЗВ. Постраждали Салтівка, П’ятихатки, Холодна Гора, Пісочин, Золочів, Балаклія, Дергачі.

Рятувальники ліквідовували пожежі у будинках, складських приміщеннях та іншій цивільній інфраструктурі.

“Внаслідок обстрілів росіян постраждали цивільні - 11 загиблих, серед них - 7-річна дитина, 14 поранених. Медики Харківщини надають необхідну медичну допомогу та борються за життя поранених”, - сказав голова Харківської ОВА.

За його словами, по області спостерігають активність ворожих літальних апаратів для розвідки. За добу ЗСУ знищили ворожий «Орлан». 

Також фіксують активне використання окупантами мін відкладеної дії. 

“Міни не спрацьовують одразу - лише тоді, коли їх зачепить людина чи спрацює інший фактор руху. Тому ще більш небезпечні. Просимо громадян бути вкрай обережними, не підходити до об’єктів, триматися подалі та за можливості сховатися в укриття. Не намагайтеся самотужки ліквідувати вибухові предмети, одразу телефонуйте 101”, - наголосив Олег Синєгубов. 

Найкритичнішою точкою залишається Ізюмський напрямок. Там ведуться активні бойові дії, ворог несе значні втрати.

Триває евакуація із Лозової та Барвінкового. З Лозової виїхало вже близько 30 тисяч людей, залишається ще стільки ж.

"Гуманітарні коридори ворог нам не дозволяє проводити. Ми робимо все можливе, самостійно довозимо до найближчих населених пунктів, після того з допомогою волонтерів чи органів місцевого самоврядування веземо далі. Складна ситуація по Вовчанському напрямку, по Куп’янському. Це ті території, які зараз знаходяться тимчасово під окупантами. І, звичайно, Липецький і Циркунівський напрямки. Уже сьогодні плануємо завезти гуманітарний вантаж до Вільхівки, яку повністю звільнили та "зачистили" від окупантів наші військові", - зазначив Олег Синєгубов.

Попри війну область планує посівну кампанію. Аграрії розраховують засіяти від 60 до 80% орних земель Харківщини - це залежить від військової обстановки.

"Ми інструктуємо аграріїв, адже поля, орні землі також постраждали від вибухів і подекуди заміновані. Але ми поступово налагоджуємо роботу", - сказав голова обласної військової адміністрації.