Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Як проводити посівну в умовах воєнного часу: рекомендації аграріям Харківщини

Як проводити посівну в умовах воєнного часу: рекомендації аграріям Харківщини

Сільгоспвиробникам радять обирати для посіву культури, яким потрібно менше догляду, а перед початком робіт - обов’язково перевіряти поля на наявність боєприпасів.

Як повідомляв голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, у регіоні стартувала посівна кампанія. За його словами, цієї весни в Харківській області мають намір засіяти від 60% тієї площі, яка була у планах до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

У Департаменті агропромислового розвитку ХОВА закликають  аграріїв перед початком робіт щоразу перевіряти шляхи та поля спільно з територіальною обороною. У разі виявлення техніки та боєприпасів необхідно сповістити ДСНС. 

“Знешкодження небезпечних воєнних об’єктів на сільськогосподарських землях особливо важливе до старту масової посівної кампанії по всій території Харківської області. Необхідно вчасно позначити небезпеку та простежити, щоб ніхто не проник на цю територію”, - підкреслив директор Департаменту АПР ХОВА Сергій Прокопченко.

У разі, якщо аграріям вдалося заздалегідь придбати частину насіння або є минулорічні запаси, слід знижувати норми висіву на 15-20% від рекомендованих і все одно сіяти. 

“Орієнтуватись у цьому році аграріям необхідно насамперед на внутрішній ринок та його потреби, це варто робити і для продовольчої безпеки країни, і для забезпечення можливості продажу вирощеного врожаю. Внутрішній ринок помірно цікавиться пшеницею, гречкою, вівсом, просом, горохом, ячменем, соняшником”, - зазначив Сергій Прокопченко.

Задля економії пального рекомендовано скоротити кількість запланованих операцій та провести у першу чергу найбільш важливі, наприклад, використовуючи систему нульового обробітку землі.

Також краще віддати перевагу тим культурам, яким потрібна менша кількість добрив. 

“Ціни на добрива все ж залишаються високими та здешевлення їх не прогнозується. За нестачі необхідної кількості варто планувати мінімальну норму внесення. Середні або максимальні норми доцільні лише на найбільш забур’янених та проблемних ділянках”, - зауважив директор Департаменту.

Важливо! Використання дронів зараз категорично заборонено, зокрема і в сільськогосподарських роботах.

“Через бойові дії, повітряні тривоги аграріям необхідно орієнтуватися на культури, яким потрібно менше догляду”, - наголосив Сергій Прокопченко.