Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Закликаємо ІТ-бізнес Харківщини продовжувати впевнено працювати на економіку регіону, створюючи надійний тил в умовах війни - Олег Синєгубов

Закликаємо ІТ-бізнес Харківщини продовжувати впевнено працювати на економіку регіону, створюючи надійний тил в умовах війни - Олег Синєгубов

На цьому наголосив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час зустрічі із Наглядовою радою Kharkiv IT Cluster як представниками ІТ-індустрії та народними депутатами Павлом Якименком та Олексієм Красовим.

Ключовою темою зустрічі було питання механізму бронювання військовозобов'язаних фахівців ІТ-компаній Харківщини на період мобілізації. Результатом діалогу стали практичні рішення щодо формування переліку фахівців, що будуть заброньовані на період мобілізації. Перші кроки відразу після зустрічі вже почали робити спільно представники обласної військової адміністрації разом з Харківським ІТ кластером. 

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов наголосив, що питання збереження ІТ-фахівців на місцях реєстрації вже обговорив із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. Профільне Міністерство підтримує таку ініціативу та готове масштабувати її на всеукраїнському рівні.

Харківщина - лідер в Україні за кількістю ІТ-компаній, їх в регіоні більше 500. Податки від ІТ-бізнесу лише за місяць складають більше 170 млн грн. 

- Для нас дуже важливо зберігати економічний потенціал регіону, попри війну. Це стосується й ІТ-бізнесу. Я вдячний усім харківським ІТ-компаніям, які продовжують працювати, наповнювати місцеві бюджети та залучати інвестиції. Ми готові підтримувати Kharkiv IT Cluster, адже важлива оборона не лише на фронті, а й міцний економічний тил. Звертаюся до тих, хто через активні бойові дії був змушений виїхати в інші регіони України: ми переможемо, разом все відбудуємо і чекатимемо вашого повернення на рідну Харківщину, -  говорить Олег Синєгубов. 

Народні депутати, які взяли участь у зустрічі, зауважили, що збереження ІТ-фахівців на місцях реєстрації є стратегічно важливим для розвитку збереження економіки, забезпечення фінансування бюджетної сфери та відновлення втраченого. 

- Ми як народні депутати підтримуємо таку ініціативу. Адже сьогодні важливе як комплектування армії, так і відновлення робочих місць, залучення інвестицій та розвиток економіки Харківщини в цілому. Маємо розуміти, що війна триває, і важлива боротьба на всіх фронтах - як на передовій, так і в тилу. Ми забезпечимо всі умови, щоб харківські компанії залишалися в регіоні, - зауважив народний депутат України Павло Якименко.

З початку повномасштабного вторгнення ІТ-компанії Харківщини направили понад 100 мільйонів гривень на допомогу армії та гуманітарні потреби. За координації Харківського ІТ кластера було евакуйовано понад 15 тисяч осіб - більшість з них - це ІТ-фахівці з сім'ями, що продовжують працювати, залучати валюту до країни та сплачувати податки.

- Постійно працюють понад 3 тисячі волонтерів, забезпечуючі харчування, допомагаючи лікарням та нашим бійцям, забезпечуючі надійний тил та оборону регіону. За нашими опитуваннями, переважна більшість ФОПів, що працює в ІТ-індустрії, не буде користуватись пільговим єдиним податком, щоб підтримати економіку держави. Дуже важливо, щоб бізнес, який може забезпечувати економічний потенціал, залишався на Харківщині, в Бучі, Ірпені, Києві та інших фронтових містах, - відзначив член Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster Олександр Колб.

ІТ-бізнес Харківщини вже майже повністю відновив свої потужності, фізично працюючи по всій країні, але сплачуючи податки до міського та обласного бюджетів. Механізм бронювання тилових галузей забезпечує відновлення економіки та наближає Перемогу України в війні.