Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Маємо запускати економічні процеси на Харківщині - Олег Синєгубов

Маємо запускати економічні процеси на Харківщині - Олег Синєгубов

Голова ХОВА закликав усіх, хто має можливість і де це безпечно, повертатися до активного життя, в першу чергу - економічного.

“Харківщина понад місяць тримає оборону. І поки наші захисники та захисниці стримують ворога на передовій – ми з вами маємо забезпечувати життя в тилу”, - сказав Олег Синєгубов. 

Він наголосив, що всі разом маємо забезпечувати обороноздатність країни та області. 

Президент, Уряд та Верховна рада створили всі умови для того, щоб бізнес міг працювати. Серед основних рішень:

Програма “Доступні кредити “5-7-9%”

Кредит під 0% для будь якого-бізнесу протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн. 

Важливо, що державні банки почали відновлювати роботу своїх відділень на території Харківської області. 

Підтримка працевлаштування внутрішньо переміщених осіб 

6,5 тис. грн отримають роботодавці на компенсацію зарплати працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб протягом 2 місяців.

Для участі у програмі підприємству треба укласти трудовий контракт з громадянином, який є внутрішньо переміщеною особою і зареєструвати дані через портал Дія або надати заяву до Державної служби зайнятості. Така підтримка діятиме на час воєнного стану та ще 30 днів після його завершення.

Перевірки бізнесу 

Не проводитимуться планові та позапланові перевірки бізнесу під час воєнного стану. Це дозволить забезпечити стабільну роботу підприємств.

Процеси створення та ведення бізнесу в Україні також спрощені. Достатньо подати повідомлення (декларацію), що підприємство відповідає всім вимогам закону. Це можна зробити фізично та  онлайн.

Держава компенсуватиме відсотки за кредитами на покриття витрат, пов’язаних із сільськогосподарською діяльністю. Також аграріям надаватимуть державні гарантії на 80% суми кредиту.

“Поступово переміщуємо виробничі потужності підприємств у більш безпечні місця. Вже маємо список підприємств, сприяємо переміщенню, але поки не будемо розголошувати з міркувань безпеки”, - зазначив Олег Синєгубов.

Він зауважив, що на Харківщині підприємства харчової та переробної промисловості, а також мережі супермаркетів відновлюють логістичні ланцюги та максимально, з урахуванням поточної ситуації, забезпечують потреби населення у товарах першої необхідності.

Також згідно з дорученнями Уряду голова Харківської обласної військової адміністрації видав розпорядження щодо стабілізації цінової ситуації на території Харківської області. Адже важливо, щоб люди могли дозволити собі придбати найнеобхідніше. 

“Це лише деякі з кроків влади, які були зроблені для спрощення роботи бізнесу. В умовах війни це непросто, але бізнес має відновлювати роботу, робимо для цього все. Окремо звертаюся до жителів Харківщини: у кого є можливість -  робіть внесок у відновлення економіки країни. Разом ми сильні! Слава Україні!” - сказав Олег Синєгубов.