Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Кампанію зі щеплення проти поліомієліту продовжать щонайменше на два тижні

Кампанію зі щеплення проти поліомієліту продовжать щонайменше на два тижні

Про це розповів заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Перший етап кампанії розпочався 1 лютого цього року. Упродовж трьох тижнів планували щепити 144 тисяч дітей. Станом на 18 лютого щеплення отримали 40 026 дітей, що становить майже 28% від запланованої кількості. 

За даними Центру громадського здоров’я, найвищі показники охоплення щепленнями в Дніпропетровській (92%), Кіровоградській (42%), Вінницькій (41%) та Луганській (41%) областях. Найнижчі – у Полтавській (22%), Черкаській (22%), Київській (22%), Сумській (22%), Запорізькій (22%) та Львівській (19%) областях. 

«Темпи вакцинації залишаються недостатніми. Водночас високе охоплення щепленнями на першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають всіх необхідних щеплень проти поліо, у небезпеці. Проте результати перших трьох тижнів кампанії довели, що потрібен додатковий час на завершення кампанії форсованої імунізації», – заявив Ігор Кузін.

За його словами, є низка додаткових факторів, які впливають на ефективність цієї кампанії: велика кількість неохочих вакцинуватися (у т.ч. ромське населення, представники деяких релігійних об'єднань та ін.); значне навантаження на медичну систему через COVID-19 під час проведення кампанії, адже раунд збігався у часі з піковими рівнями захворюваності на коронавірусну інфекцію; деякі неточності в мікроплануванні на попередньому етапі тощо.

«Наше завдання – виявити якомога більше дітей, які мають порушення Національного календаря щеплень, або не мають їх взагалі, і вакцинувати. Адже тільки це допоможе нам здолати поліомієліт – страшну хворобу, яка повернулася в Україну», – додав головний санлікар.

Кампанію зі щеплення проти поліомієліту розпочали у відповідь на повернення вірусу в Україну. Вона відбудеться у два етапи:

Етап 1. Кампанія щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень.

Етап 2. Щеплення оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря.

Рішення про початок другого етапу має бути прийняте лише після успішного завершення першого етапу кампанії.

Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.

Закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей. Якщо ваша дитина не має достатньої кількості щеплень відповідно до віку, якомога швидше зверніться до сімейного лікаря чи педіатра.

Теги