Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ВОЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2022 | 12:45

Державне вшанування Героїв Небесної Сотні відбулося зранку 20 лютого біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

У ці дні в Україні згадують людей, які загинули на Майдані під час Революції Гідності. 18, 19 та 20 лютого стали найтяжчими днями, коли з життя пішли воїни Небесної Сотні. Покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, на місці де збирався Євромайдан, пам'ять Героїв вшанували представники громадськості, керівництво Харківської області та міста Харкова.

Від імені голови Харківської ОДА у ритуалі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні взяли участь його заступники Роман Семенуха, Олександр Скакун та Михайло Харнам.

«Сьогодні такий день, коли важко добирати слова. В цей день ми згадуємо ті події, коли мільйони українців повстали проти хамства, проти сваволі, тиранії. Вони повстали за свободу. Ми згадуємо тих людей, яких немає, які загинули. Думаю, що ці люди своїм подвигом дали абсолютно інший зміст для нашої країни, дали інший зміст словам «гідність», «свобода». Тому дуже важливо щоб ми про це пам’ятали», - сказав Роман Семенуха.

Під час подій на Майдані в Києві загинули харків'яни Євген Котляр, Владислав Зубенко та Юрій Паращук. На вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні було оголошено хвилину мовчання.

«Сина я згадую кожен день уже 8 років. У мене в кожній кімнаті висять його портрети написані маслом і він на мене дивиться кожного дня. Яким я його згадую? Таким, яким він був у свої 33 роки. Я його не відмовляв від поїздки в Київ на Майдан, тільки просив бути обережним, не лізти в саме пекло. Але виявилося, що він був у найгарячішій точці - на вулиці Інститутській, де загинуло найбільше людей. Він виносив поранених, тричі повертався за ними, поки і в нього не поцілили кулі», - поділився спогадами про загиблого сина, Героя Небесної Сотні, Героя України Євгена Котляра батько Микола Котляр.

Під час заходу за загиблими також було проведено екуменічну панахиду.


Теги: семенуха вшанування пам'яті героїв небесної сотні

Поділиться:Схожі новини