ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Цього року на Харківщині тестуватимуть модернізовану територіальну систему оповіщення

09 лютого 2022 | 15:02

Цього року на Харківщині тестуватимуть модернізовану територіальну систему оповіщення

Про це йшлося на засіданні Міжфракційного депутатського об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» у Києві.

У заході взяв участь директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОДА Іван Сокол.

На засіданні розглянули питання дотримання вимог чинного законодавства у сфері техногенної безпеки і, зокрема, в частині забезпечення належного функціонування автоматизованих систем централізованого сповіщення про загрозу виникнення або про виникнення надзвичайних ситуацій.

«Як показує практика, люди не володіють інформацією про порядок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, про комплекс організаційних заходів, евакуацію, правила поводження у зоні ураження тощо. Водночас населення звикло отримувати необхідну інформацію із сучасних джерел, а все, що зараз може запропонувати держава у сфері цивільного захисту у частині оповіщення, це сирени радянських часів», - підкреслив голова Міжфракційного депутатського об’єднання, народний депутат Сергій Шахов.

Він наголосив на необхідності приведення системи оповіщення на усіх рівнях у відповідність до вимог часу і чинного законодавства. Наразі розроблено дослідний зразок територіальної системи оповіщення, затверджено необхідні нормативні акти та технічна документація для проведення модернізації загальнодержавної системи централізованого оповіщення.

На 2022 рік заплановано проведення тестової експлуатації дослідного зразка територіальної системи оповіщення у Львівській, Харківській, Київській областях та місті Києві. Виділення коштів на проведення цих заходів, за словами представників ДСНС, вже погоджено.

«У Харківській області система оповіщення, за результатами технічної перевірки, яка була проведена у січні поточного року, готова до застосування за призначенням, але вона побудована на застарілій базі, - зазначив Іван Сокол у своєму виступі. - Відповідно до регіональної цільової Програми розвитку цивільного захисту області на 2021-2023 роки планується виділити у поточному році кошти з обласного бюджету на розроблення проєктно-кошторисної документації на сучасну обласну систему оповіщення».

Протокол з підсумками засідання спрямований Президентові України, Раді національної безпеки і оборони, Кабінету міністрів та Державній комісії з питань техногенної та екологічної безпеки.

Фото

Теги: система оповіщення сокол

Версія для друку Поділиться:


Вверх