ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харкові відкрили Інноваційний кампус для навчання IT-фахівців

27 січня 2022 | 14:23

У Харкові відкрили Інноваційний кампус для навчання IT-фахівців

27 січня новий кампус презентували Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, голова ХОДА Олег Синєгубов і голова Нацради НТУ «ХПІ» Василь Хмельницький.

Інноваційний кампус запрацював на базі НТУ «ХПІ». Це перший проєкт в Україні на базі ЗВО, який поєднує IT-навчання, школу підприємництва та коворкінг. У новому приміщенні можуть одночасно навчатися 300 студентів. Загальна площа двоповерхової будівлі – понад 2700 кв. м.

«Я закликаю бізнес підтримувати інноваційні активні університети. Всі сучасні моделі інноваційного розвитку світу побудовані навколо університетів, освіти і високих технологій. І те, що сьогодні соціально-відповідальний бізнес це робить, є ознакою відродження, становлення нашої економіки. Це податки в місто і в область. Це концентрація умів, спроможності молоді, щоб вони не виїжджали», - сказав Сергій Шкарлет.

Крім того, міністр повідомив, що з державного бюджету було виділено 24 млн грн для підтримки ІТ-індустрії, високотехнологічного бізнесу, колаборації соціально відповідального бізнесу і університету.

Формат освіти Інноваційного кампуса передбачає перехід від декларативної схеми навчання, в основі якої – здобуття знань, до проєктної. Вона спрямована на здобуття практичних навичок для створення продуктів і систем.

«Це, перш за все, зміцнення матеріально-технічної бази закладу вищої освіти Харківщини. По-друге, це умови для навчання студентів, які будуть професійними на випуску із закладів вищої освіти і можуть дійсно займати найвищі позиції в дуже сучасних IT-компаніях», - зазначив Олег Синєгубов.  

Також голова ХОДА зауважив, що кожен приїзд профільного міністра на Харківщину – це знакова подія. І в межах нинішнього візиту Сергія Шкарлета заплановано багато заходів, що спрямовані на підвищення якості освіти в регіоні.

«У нас реалізується велика кількість державних програм, ми маємо узгодити плани, маємо перезапустити програму «Велике будівництво» на Харківщині для того, щоб вона була реалізована з найбільшою ефективністю, віддачею і швидкістю», - додав Олег Синєгубов.  

Як розповів ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, педагогічна технологія «Інноваційний кампус» увійшла до 10 найкращих (з 1300 учасників, 105 країн світу) на всесвітньому конкурсі QS-Wharton Reimagine Education Awards 2021.

Фото

Теги: синєгубов шкарлет хпі

Версія для друку Поділиться:


Вверх