ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня 2022 | 13:20

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Його оголошено резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Україна була однією з країн-ініціаторів підписання цього документа.

Саме в цей день – 27 січня 1945 року - війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті «Аушвіц-Біркенау» в Освенцимі. Це був найбільший нацистський табір смерті – з 1940 року там знищили, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.

У резолюції ООН, зокрема, відзначено: «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

Під час Другої світової війни в концтаборах, гетто, на окупованих територіях Європи нацисти вбили 6 мільйонів євреїв. В окупованій Україні в 1941-1944 роках було вбито 1,5 мільйони наших співгромадян-євреїв.

На Харківщині місцем пам’яті жертв Голокосту є Меморіальний комплекс «Дробицький яр». На цій території, за різними оцінками, 80 років тому було знищено близько 20 тисяч харківських євреїв.

27 січня увесь світ згадує мільйони жертв тоталітарного нацистського режиму для того, щоб сказати: «Ніколи знову». Аби нагадати – людське життя є найвищою цінністю, і будь-який режим, що базується на ненависті та нетерпимості, приречений на крах. Крім збереження пам’яті про невинно закатованих, згадана резолюція ООН покликана нагадувати про необхідність виховання толерантності, терпимості й поваги до прав людини, щоб убезпечити майбутні покоління від повторення ганебних помилок та страшних злочинів минулого. 

Теги: голокост

Версія для друку Поділиться:


Вверх