Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Олег Синєгубов: Наше завдання – щоб у кожній школі Харківщини було якісне харчування

Олег Синєгубов: Наше завдання – щоб у кожній школі Харківщини було якісне харчування

19 січня голова Харківської ОДА Олег Синєгубов відвідав Люботинську спеціалізовану мистецьку школу-інтернат «Дивосвіт» і ознайомився зі стравами з нового меню, якими харчуються школярі.

Як повідомила директорка закладу Світлана Волчкова, у школі навчаються та проживають у гуртожитку 296 дітей з усіх куточків Харківщини.

«Наша школа – це спеціалізований заклад мистецької освіти, який надає учням можливість здобути повну загальну середню освіту і профільну початкову мистецьку освіту. Ми навчаємо дітей за двома профілями: це образотворче мистецтво і комп’ютерна графіка та дизайн. Ми поєднуємо два ці профілі», – пояснила директорка школи.

Під час візиту Олег Синєгубов відвідав навчальний корпус і харчоблок. Він відзначив успіхи, які здобувають вихованці закладу, та намітив низку заходів, які дозволять покращити умови навчання і проживання дітей у школі.

«Це і спортивна інфраструктура, і термомодернізація навчальних корпусів, корпусів гуртожитку тощо. Є над чим працювати і є відповідні державні, обласні програми. Декілька програм у цьому напрямку ми запропонуємо на розгляд депутатам обласної ради для того, щоб дійсно такі заклади мали шанс швидшими темпами розвиватися і застосовувати сучасні технології», – сказав голова ХОДА.

Також Олег Синєгубов разом із керівниками структурних підрозділів ХОДА та журналістами спробували страви із нового меню. Як розповіла шеф-кухар школи Наталя Богун, меню із новими стравами з’явилося в закладі з початку цього року. За словами директорки закладу, діти дізнаються про нові страви заздалегідь, вивчають склад продуктів і радяться зі своїми батьками щодо вживання їжі.

«Сьогодні у нас страва – суп білий з галушками, основна – болоньєзе з яловичини та булгур розсипчастий, буряк відварений з ароматною олією, узвар, хліб чорний», – розповіла Наталія Богун.

Загалом продукти з нового меню містять менше жиру, солі та цукру, зазначають у шкільній їдальні. 

«Нагадаю, що реформу харчування у навчальних закладах впроваджує пані Олена Зеленська. Ми скуштували меню, яким сьогодні будуть харчуватися діти – все дуже якісно, все дуже сподобалося, а головне – це здорове харчування», – поділився враженнями від обіду Олег Синєгубов.

Він зауважив, що завдання обласної влади – зробити так, щоб у кожній школі Харківщини було впроваджено якісне харчування.

«У нас багато завдань: по-перше, потрібно проаналізувати якість харчування у шкільних їдальнях і сприяти впровадженню нових норм. По-друге, на цей рік планується державна субвенція на ремонт харчоблоків. Це не лише ремонт і закупівля обладнання, на якому готується їжа, але й реконструкція приміщень їдалень», – наголосив голова ХОДА.