Оголошено прийом заявок на конкурс проєктів у межах українсько-польських обмінів молоддю у 2022 році
На проведення конкурсу проєктів цього року в Державному бюджеті України передбачено 7 млн грн.
Відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1017, та Порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 04 липня 2016 року № 2643, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 11 липня 2016 року за № 937/29067 (із змінами), Міністерство молоді та спорту оголошує прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2022 році.
Хто може подавати заявку на участь у конкурсі?
Неприбуткові організації, які працюють з молоддю, зокрема:
- інститути громадянського суспільства;
- заклади освіти;
- комунальні установи, які працюють з молоддю.
Юридичні особи, зареєстровані в Україні подають заявки на участь у конкурсі до Міністерства молоді та спорту України, керуючись інформацією, розміщеною на офіційному сайті Мінмолодьспорту.
Організації, які подають заявки на участь у конкурсі до Мінмолодьспорту, повинні мати партнерську організацію з Польщі та надати відомості про неї під час подачі документів.
Подача документів на участь у конкурсі:
Пакет документів на участь у конкурсі має бути поданий до Мінмолодьспорту до 16:00 (за київським часом) 28 лютого 2022 року у друкованій формі (у 2-х примірниках) на офіційному бланку організації на адресу: м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418, та електронній формі ([email protected]).
Пакет документів має містити:
- заявку (оригінал та копія у паперовому вигляді та на електронну адресу);
- детальний розрахунок витрат;
- копії установчих документів;
Інститути громадянського суспільства, заклади, установи можуть подавати на конкурс лише одну заявку. Заявки, подані на конкурс, не повертаються.
Заявка на участь у конкурсі має бути подана за підписом керівника юридичної особи, або іншої особи, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи, дані про яких оприлюднено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України.
Пріоритети конкурсу 2022 року:
- відкривання спільного минулого і культурної спадщини;
- підтримка активної громадянської позиції та підвищення рівня компетентності молоді для її участі та інтеграції у суспільне життя, зокрема шляхом популяризації підприємництва та волонтерства;
- поглиблення співпраці та обмін досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями у сфері технічної і галузевої освіти з урахуванням впровадження цифрових технологій;
- зміцнення ініціатив молоді з територіальних громад України та сільських місцевостей і малих міст Республіки Польща з урахуванням викликів сучасного світу;
- зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і взаємоповаги серед молоді.
Проєкти, подані на конкурс, повинні відповідати одному із зазначених пріоритетів.
Проєкти можуть реалізовуватися на територіях України та Республіки Польща незалежно від місця подання заявки та залежно від обраної форми проєкту:
- молодіжний обмін: Республіка Польща або Україна;
- молодіжні зустрічі (конференції, тренінги, фестивалі тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах);
- інформаційно-просвітницькі проєкти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах).
Умови реалізації проєктів:
- один проєкт може тривати не менше 5 та не більше 10 днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту реалізації проєкту;
- участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років та особи, що працюють із молоддю;
- кількість учасників проєкту повинна становити 10-40 осіб, зокрема супровідники чи керівники групи;
- кількість учасників проєкту з України та Польщі має бути рівною;
- підготовчий візит може тривати 2-3 робочих дні, участь у якому беруть не більше 6 учасників;
- детальні умови участі у конкурсі та перелік документів ви знайдете за посиланням.
Хто та коли ухвалить рішення про переможців конкурсу?
Склад Української частини Українсько-Польської Ради обміну молоддю затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 р. № 763 (зі змінами).
Рішення про переможців конкурсу буде ухвалено Українсько-Польською Радою обміну молоддю до 05 травня 2022 року та розміщено на офіційному вебпорталі Мінмолодьспорту.
Організації-переможці реалізують проєкти до 11 листопада 2022 року.
Важливо!
У разі проведення безпосередніх обмінів молоддю в межах здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю, фінансування на які передбачено із Державного бюджету України, їх реалізація можлива лише за умови дотримання інститутами громадянського суспільства, закладами освіти та установами, що працюють з молоддю, які стануть переможцями конкурсу, вимог національного законодавства України та Польщі щодо встановлення карантинних обмежень на період проведення молодіжного обміну.
Із вимогами щодо режиму в’їзду громадян України на територію Польщі можна ознайомитись на інтерактивній мапі, розміщеній на офіційному вебсайті Міністерства закордонних справ України за посиланням.
І вимогами щодо режиму в’їзду іноземних громадян на територію України можна ознайомитись на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я України за посиланням.
Як знайти партнерську організацію з Польщі?
Інформацію про партнерські організації Польщі можна знайти за посиланням www.otlas.eu.
Як отримати додаткову інформацію?
За телефоном: (044) 287-24-57 – Департамент молодіжної політики.