ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

До роботи на дорогах області готово 329 одиниць спецтехніки

11 січня 2022 | 16:00

До роботи на дорогах області готово 329 одиниць спецтехніки

Про це повідомив під час брифінгу 11 січня начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Андрій Алексєєв.

За його інформацією, заготовлено весь необхідний запас паливно-мастильних матеріалів, чистої солі, відсіво-соляної та піщано-соляної сумішей.

«Відсіво-соляна суміш використовується в особливих випадках: для забезпечення додаткового щеплення коліс із покриттям, коли є значний сніговий або льодовий покрив. Взагалі заготовано 61 тис. т фрикційних матеріалів, чистої технічної солі підготовлено 18 230 кг. Ми ці матеріали підготували напередодні осінньо-зимового періоду. За весь зимовий період, який у нас проходить, використано піщано-соляної суміші 24 400 т, чистої технічної солі – 2 619 т», – зауважив Андрій Алексєєв.

Також він розповів, як Служба працювала на небезпечних ділянках 9 січня під час крижаного дощу. 

«Наша техніка, яка була в черговому режимі і вже перебувала прямо на дорозі, відразу почала превентивну обробку небезпечних ділянок. Зазвичай, якщо опади неінтенсивні, водії можуть і не помітити, що утворюється крига на дорозі, оскільки покриття обробляється сіллю і піском. Саме це не дає утворюватися кризі, адже вона тане. Але того дня дощ був дуже інтенсивним, тому всі проблеми ліквідували протягом 3-4 годин. Більш ніж година пішла на прибирання льодової кірки, яка виникла на ділянці між Харковом і Чугуєвом», – прокоментував Андрій Алєксєєв.

Начальник САД додав, що диспетчерська служба обладнана 25 точками з метеостанціями – так відслідковують погоду, яка заходить в область. 

«Ми моніторимо прогноз погоди. Перед тим, як будуть заходити опади у вигляді дощу, і є ймовірність утворення ожеледиці, відразу проводимо превентивну обробку покриття. Деякі станції обладнані спеціальними лазерними периметрами, де ми можемо міряти не тільки температуру повітря, а й температуру покриття самої автомобільної дороги», - розповів Андрій Алєксєєв.

Довідка. Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації на дорогах області та отримання інформації про стан проїзду працює цілодобова «гаряча лінія» диспетчерської Служби автомобільних доріг у Харківській області: +380573368344, (057) 341-31-55.

Фото

Теги: алексєєв дороги спецтехніка ожеледиця

Версія для друку Поділиться:


Вверх