ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

69 учителів початкової школи Харківської області успішно пройшли сертифікацію у 2021 році

15 грудня 2021 | 16:36

Державною службою якості освіти України оприлюднені результати сертифікації вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

Сертифікація як пілотний проєкт триває в Україні третій рік і має на меті оцінювання професійних компетентностей педагогів. Вона допомагає виявити кращих вчителів – професіоналів та агентів змін в освіті, які готові поширювати свій досвід, прагнуть до самовдосконалення та розвитку.

У 2021 році сертифікація здійснювалась у три етапи: оцінювання фахових знань та умінь учителів за допомогою незалежного тестування, самооцінювання власної педагогічної діяльності, вивчення практичного досвіду експертами.

Як повідомили в управлінні Державної служби якості освіти у Харківській області, для участі в сертифікації зареєструвалися понад 100 педагогів Харківської області.

За результатами першого етапу – незалежного тестування – до участі в етапі самооцінювання було допущено 84 учасники. У третьому етапі – вивченні практичного досвіду роботи – взяли участь 79 вчителів.

Вивчення результатів самооцінювання власної педагогічної діяльності учасників сертифікації та їхнього практичного досвіду роботи організовує Державна служба якості освіти України. Третій етап сертифікації тривав з 20 вересня до 26 листопада 2021 року. У зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з поширенням коронавірусної інфекції, цей етап був проведений у дистанційному режимі з використанням електронних платформ.

Управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області підготовлено 54 експерти, серед них – учасники сертифікації минулих років. Вивчали практичний досвід вчителів 62 експертні групи.

У 2021 році сертифікат одержать ті учасники, які набрали кількість балів, що дорівнює або перевищує пороговий бал – 94.  Цей бал щороку визначається комісією, яку створює Державна служба якості освіти України.

Як зазначила начальниця управління Державної служби якості освіти у Харківській області Світлана Вольянська, 69 учителів початкової школи Харківщини успішно пройшли сертифікацію у 2021 році. Сертифікат про проходження сертифікації буде розміщений у кабінетах учасників не пізніше 24 грудня 2021 року.

Усього за три роки в Харківській області сертифіцировано 153 педагоги.

Педагоги, які успішно пройшли сертифікацію, отримують надбавку до заробітної плати у розмірі 20%. Також проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації та є підставою для надання відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Теги: учителі сертифікація освіта

Версія для друку Поділиться:


Вверх