Перейти до вмісту
Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ВОЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині провели Стрілецький день для підрозділів територіальної оборони та всіх охочих громадян

11 грудня 2021 | 15:30

Захід відбувся 11 грудня на території навчального центру військового інституту танкових військ Харківського політехнічного університету у Подвірках.

Як наголосив директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації Олексій Максимов, у зборах взяли участь 250 представників 113-тої окремої бригади територіальної оборони та окремих підрозділів, а також приблизно 300 представників громадськості.

«Сьогодні ми з вами присутні на планових заняттях підрозділів територіальної оборони. Також спільними зусиллями громадських патріотичних організацій Харківщини та очільника області Олександра Скакуна проводимо спільний вишкіл основних дисциплін з програми підготовки Сухопутних військ України. Так, ми зараз перебуваємо на 220 полігоні ЗСУ, де відбудуться заняття з тактичної підготовки, інженерно-саперної та спеціальної підготовки», – розповів Олексій Максимов.

Також він запевнив, що нині на кордоні Слобожанщини ситуація є спокійною та керованою.

Заступник військового комісара області Володимир Тріщенко зауважив, що сьогодні відкрито 10 навчальних місць, де кожен охочий може удосконалити свої знання з бойової підготовки.

«Ще проведені заняття з надання медичної допомоги, з евакуації поранених, буде обкатка танком і на навчальному місці відбуватиметься перевірка психологічної підготовки. Окрім цього, учасники проходитимуть смугу перешкод, побачать, як працюють кінологи з собаками на кордоні, дізнаються більше про мінну безпеку та ознайомляться з діями військовослужбовців під час несення служби на блокпосту», – повідомив Володимир Тріщенко.

Так, учасник ГО «Спілка ветеранів АТО» Сергій Бабаєв говорить, що необхідно підтримувати фізичну форму, аби завжди бути готовим до будь-якої ситуації.

«Першочергово, я думаю, про безпеку своїх дітей. Оскільки я мобілізований першої хвилі, як ніхто розумію, чому важливі такі навчання. Адже в небезпечних зонах дуже важливо мати взаєморозуміння з один одним», – сказав Сергій Бабаєв.

Нагадаємо, система територіальної оборони була остаточно сформована у 2016 році. А 2021 року за ініціативою Президента України Володимира Зеленського було розроблено та імплементовано Закон України № 1702-IX «Про основи національного супротиву».

Представник Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» Назар Божинський зазначив, що багато його знайомих було поранено в зоні АТО/ООС, а деякі навіть загинули. Саме це змусило його прийти на збори. На його думку, навіть ті, хто були в зоні бойових дій мають відпрацьовувати здобуті навички.

«Зараз проходимо тактичну медицину, тобто розглядаємо, як виносити пораненого, як проводити його огляд і надавати першу медичну допомогу, як висуватися групою в червону зону і як виносити з неї пораненого, прикриваючи його», – розповів Назар Божинський.

Серед представників патріотичних та громадських організацій багато і звичайних громадян, які дізналися про вишкіл з соцмереж.

«Я вважаю, що потрібно мати такі навики в теперішній час. Було важко, але цікаво. Моя мета – пройти навчання, адже в країні зараз непростий час», – поділився враженнями після проходження смуги перешкод Максим Ткачов.

Окрім чоловіків, до занять приєдналося безліч жінок. Наприклад, Олександра Ланько вирішила взяти участь у заході, аби мати уявлення, як діяти в подібних ситуаціях.

«Це радше такий спосіб самозаспокоєння і, звичайно, хочеться теж себе відчути частиною якоїсь спільноти. А я знаю, що тут люди, які мають зі мною однакові цінності. Приємно просто побути серед своїх. Все дуже класно, але трохи нервово, і бронежилет важкий», – сказала дівчина.

Як лейтенант медичної служби запасу Олеся Кудіна теж взяла участь у вишколі. Зокрема, вона хотіла дізнатися про можливі нові методи лікування військових під час конфліктів.

«Ми щойно проходили спортивну локацію з палаючими шинами, тобто смугу різних перешкод. Адреналін, який виділяється під час цього заняття, примушує навіть ще раз його пройти. Було дуже цікаво», – висловилася Олеся Кудіна.

Загалом подібні заняття для підрозділів територіальної оборони проходять кожної суботи. А для всіх охочих такі вишколи проводять з ініціативи громадськості.


Теги: стрілковий день тероборона максимов

Поділиться:Схожі новини